Українці за газ та електроенергію сплачуватимуть більше.

0

З 1 червня українці платитимуть більше за електроенергію. Тарифи на споживання електрики зросли на 10 – 40 відсотків. Найменше платитимуть багатодітні сім’ї та мешканці гуртожитків. У Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, стверджують , що населення сплачує лише чверть собівартості електрики, решту, кажуть, покривають комерційні споживачі та держава.

 

Здорожчення тарифів на електроенергію стосується усіх верств населення. Пільги залишаються незмінними. А тарифікація за простим принципом: більше споживаєш – дорожче коштуватиме. Якщо обсяг споживання електроенергії не перевищує 150-ти кВт на місяць, тариф становитиме 30,8 копійки замість колишніх 23 копійок. При обсязі споживання від 150-ти до 800 кВт – майже 42 копійки – було 30 копійок. А якщо споживання перевищує 800 кіловат, тариф становитиме 1гривню 34 копійки замість 80 копійок.

Катерина Шрамко, начальник відділу по роботі з побутовими споживачами «Полтаваобленерго»

Перший блок – збільшення відбудеться на 10%, другий блок – на 15% і 3-й блок на 40%. Перший блок це до 150 кВт, другий до 800 і третій понад 800. А з електроплитами від 250 кВт до 800. 

Інша справа – газ. Уже за травень цього року українці сплатять на 50 відсотків дорожче.

Втім, це не остання хвиля подорожчання. Втішає лише те, що в уряді запевняють: систему надання субсидій змінять докорінно і ними будуть захищені 30 відсотків населення. 

Comments are closed.