Виконання в області Закону «Про декомунізацію»

0

В облдержадміністрації відбулася прес-конференція, де Ірина Пашко, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області, пояснила  важливі аспекти закону про декомунізацію.

 

 – Якщо вулицю на якій ви живете перейменували, то реєстрацію у паспорті змінювати непотрібно, – розповіла Ірина Пашко. – Це можливо зробити пізніше, наприклад, коли буде зміна фотокартки. І це ніяким чином не вплине на процес голосування. На виборчих дільницях усі будуть проінформовані та створений спеціальний реєстр старих та нових назв вулиць. Наприклад, якщо особа жила на вулиці Леніна, а її перейменували у, скажімо, Сонячну, а у вас в паспорті стара назва, ця людина зможе проголосувати.

 

Під час продажу нерухомого майна, яке знаходиться на перейменованій вулиці, відповідні зміни у документації будуть проводитися безкоштовно. Таблички та вказівники з назвами вулиць будуть змінювати поступово.

 

Згідно із законом, якщо громада не скористалася своїм правом перейменувати вулицю чи місто, це зробить мер чи сільський, або селищний голова. Якщо ж і він не захоче – голова ОДА, а у разі, якщо очільник області не виконає завдання – усе перейменовуватиме Верховна Рада. 

 

Щоправда, при цьому громадяни та місцеві керівники втрачають право вибирати нову назву.

 

Загалом у Полтавській області під дію закону підпадають 96 вулиць та шість пам’ятників. А от, наприклад, нагороди радянських часів – законні.

 

У міській мерії 16 листопада повідомили, що влада Комсомольська планує виділити гроші з міського бюджету на заміну табличок на будинках.

 

За розрахунками місцевої влади, з бюджету Комсомольська потрібно 102 000 гривень на таке задоволення.

 

Comments are closed.