З 1 липня в Україні зростуть тарифи на воду.

0

З першого липня кожен українець буде платити за воду як мінімум на 18 грн більше

З першого липня в Україні зростуть тарифи: на водопостачання в середньому на 84%, на водовідведення (стоки) – на 105%, на водоспоживання (вода і стоки) – на 93%. В Нацкомісії з держрегулювання у сфері компослуг, яка їх встановлює, тепер українці платитимуть за воду, згідно економічно обґрунтованого рівня – тобто, із закладеною рентабельністю до 5%.

«Тарифи на воду підвищувалися востаннє в 2008-2012 роках (у різний час в різних містах. – Авт.). За цей час її собівартість зросла суттєво – більше потрібно коштів на виплату зарплати, закупівлю електроенергії, реагентів. Водоканали не можуть працювати у збиток, адже їм потрібно думати про існування своїх підприємств, щоб вони взагалі не померли, – розповів «Сегодня» член Нацкомісії Дмитро Григор’єв. – У зв’язку з цим, з першого липня підвищуються тарифи на воду для 26 з 150 підприємств, що забезпечують 87% ринку водопостачання країни. Решта водоканалів, швидше за все, підвищать тарифи з першого серпня або восени».

Тарифи на воду зростуть нерівномірно: наприклад, в Івано-Франківську водопостачання подорожчає на 41,7%, в Чернівцях – на 14,6% (див. інфографіку 1). Як відзначають в Нацкомісії, «причесати під гребінку» всі «водні» тарифи неправильно, оскільки у водоканалів різні проблеми, які потребують індивідуальних рішень, різну відстань до водних джерел. «Десь потрібно ремонтувати зношені мережі, десь закуповувати обладнання для лабораторій, які перевіряють якість води. На ці завдання потрібні різні обсяги фінансування, тому сьогодні підприємства водної галузі розробляють інвестпроекти, наприклад, з модернізації очисних споруд. Під ці бізнес-плани реально отримати кредити від Світового банку. Такі успішні приклади по водоканалах вже є », – каже Григор’єв.

Comments are closed.