Горішні Плавні стануть центром переробки сміття

0

На липневій сесії Полтавської облради депутати затвердили «Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки». Згідно з нею на території Полтавської області має з’явитися 3 сортувально-переробні центри.

Є всі шанси, що перший об’єкт створять у Горішніх Плавнях, повідомляє ЕнергоЛайф.

Загалом програма має на меті виконати кілька функцій – це і інвентаризація всіх сміттєзвалищ (їх за офіційними підрахунками в області 672, з яких тільки 10,5% мають відповідні документи), закупка контейнерів з подальшим запровадженням сортування та інше. Але мабуть найголовніше – це створення сортувально-переробних центрів.

На території Полтавської області планують створити 3 об’єкти: у Пирятинському та Полтавському районі, а також у Горішніх Плавнях. У Горішніх Плавнях такий комплекс може з’явитися найпершим.

«У них є проект та ведуться пошуки інвестора» — повідомила співавторка «Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами» та кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПолНТУ ім. Юрія Кондратюка, Оксана Ілляш.

Також Оксана Ілляш розтлумачила, що включає в себе поняття «переробно-сортувальні комплекси»:

«Закладено три переробно-сортувальні комплекси. Ніхто не каже, що вони будуть збудовані в рамках цього проекту. Програма – це пусковий механізм, який закладає процедуру.

Переробно-сортувальний комплекс – обов’язкове прийняття всіх відходів та їх сортування. По-перше, це будь-які небезпечні відходи, які потім передаватимуть спеціалізованим організаціям на переробку. По-друге, змішано-побутова фракція. Все відбирається, що має вторсировинну цінність: пластик, папір, гума, метал, і потім як сировинна маса переробникам продається. Те, що не може бути перероблене, забороняється на полігонах»

Проте це будуть не традиційні сміттєзвалища, а спеціальні полігони у п’яти субрегіонах Полтавщини: Полтавському, Південному, Північно-Західному, Центральному та Північно-Східному.

До Південного регіону разом з Кременчуком відноситимуться Горішні Плавні, а також Кременчуцький, Глобинський, Козельщинський та Кобеляцький райони.

get_img

Коментувати