Колишній керівник поліції Горішніх Плавнів якого підозрюють у хабарництві намагався поновитися на посаді

0

Колишній керівник відділу поліції в Горішніх Плавнях Ігор Кречетов, якого в листопаді затримали на хабарі, вважає підозру необґрунтованою та необ’єктивною, а тому хотів через суд поновитися на посаді.

Він працював заступником начальника відділу поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції (Горішні Плавні) і т.в.о начальника відділу поліції № 1 Полтавського районного управління поліції. 17 лютого його затримали в Полтаві за підозрою в отриманні хабаря.

За версією слідства, у липні 2021 року Ігор Кречетов працював заступником начальника відділу поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції. Тоді він дізнався про підприємця з Горішніх Плавнів, який займається перевезеннями ґрунту. Поліцейським вирішив цим скористатися.

8 липня він зустрівся з бізнесменом й попередив, шо той тепер має передавати йому по 500 грн за один перевезений вантаж автомобілем. Завдяки цьому підприємець не матиме проблем з поліцією. Ігор Кречетов нібито повідомив, що коли машини бізнесмена зупинятимуть працівники поліції, він йому «допомагатиме».

З ухвал відомо, що 29 жовтня біля Горішньоплавнівського відділу Кременчуцької окружної прокуратури поліціянт нібито отримав хабар за 13 перевезених вантажів. Усього 6 тис. 500 грн.

1 листопада Кречетова представляють як т.в.о начальника відділу поліції № 1 Полтавського районного управління поліції, а вже 17 листопада біля обласної лікарні на вул. Шевченка, 34 у Полтаві отримав ще 10 тис. грн за 20 вантажів. Після цього його й затримали.

18 листопада Кречетову повідомили про підозру у вимаганні та отриманні хабаря. Після цього підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з забороною залишати житло.

23 листопада Ігоря Кречетова на 2 місяці відсторонили від посади заступника начальника відділу поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції і т.в.о начальника відділу поліції № 1 Полтавського районного управління поліції.

Адвокат підозрюваного Олександр Ковжога звернувся до суду з клопотанням визнати бездіяльність старшого слідчого Державного бюро розслідувань й повернути вилучене під час затримання майно. Йдеться про конверт, 28 тис. грн купюрами по 500 грн, 6 тис. грн купюрами по 1 тис. грн, 8 тис. 800 грн по 200 грн, 4 тис. 500 грн купюрами по 100 грн та 2 тис. 300 грн по 50 грн. Також адвокат просив повернути iPhone 5S та сім-картки, але безуспішно.

Крім того, адвокат вказував, що проти Ігоря Кречетова застосовували кайдани та фізичне насильство під час затримання.

Також Кречетов оскаржував рішення про відсторонення від роботи, яке подав 16 грудня, але Полтавський апеляційний суд не побачив підстав для повернення на роботу:

«Рішення слідчого судді є законним, обґрунтованим і вмотивованим, оскільки постановлене згідно норм кримінального процесуального закону та ухвалене на підставі об`єктивно з`ясованих обставин».

 

Коментувати