План послаблення карантину з 22 травня

0

На другому етапі послаблення карантину планують відкрити дитсадки та готелі і поновити роботу громадського транспорту

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 14 травня розповів, які послаблення карантину планує розпочати МОЗ з 22 травня.

Так, на другому етапі послаблення карантинних обмежень планується:

відновлення спортивних заходів і змагань без глядачів;

відкриття готелів (крім хостелів) без роботи ресторанів та спортзалів;

проведення ЗНО;

відновлення роботи дитсадків;

відновлення роботи громадського транспорту.

За словами Максима Степанова, відповідну постанову міністерство винесе на розгляд уряду найближчим часом. Під кожен з цих пунктів розроблять спеціальні критерії, за яких можливе відновлення роботи, як раніше це було з літніми майданчиками ресторанів, салонами краси, непродовольчими магазинами та іншими видами бізнесу, якому дозволили працювати з 11 травня. У МОЗ наголошують, що необхідно буде дотримуватися надалі протиепідемічних правил, зокрема, носити маску чи респіратор, дезінфікувати руки, дотримуватися соціальної дистанції тощо.

Максим Степанов зауважив, що наступний етап послаблення карантину планують розпочати з 22 травня, зважаючи на позитивну динаміку коронавірусу в Україні.

Усього у МОЗ розробили 4 етапи виходу з карантину (раніше в уряді представили 5 етапів), наступні з яких планують розпочати 1 та 11 червня – через 10 днів після попереднього.

 «Кожному етапу відповідають певні критерії: певна кількість нових випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення, завантаженість ліжок у лікарнях хворими на коронавірус має бути не більше 50%, кількість ПЛР та ІФА-тестувань на 100 тисяч населення має бути на рівні 15%, а кількість нових хворих за останні 7 днів у порівнянні з попереднім тижнем – на рівні 0,9-1», – сказав Максим Степанов.

У МОЗ планують надалі дотримуватися практики адаптивного карантину, оскільки очікують, що ці показники відрізнятимуться в різних областях. Тобто якщо в певній області кількість хворих надалі буде збільшуватися, послаблення там відразу не запроваджуватимуть.

 

Також повідомляється:  18 травня буде підписано наказ про запровадження ІФА-тестування на антитіла до COVID-19. Максим Степанов зазначив, що за рахунок ІФА-тестів планується суттєво збільшити кількість осіб, які проходитимуть тестування. Передусім тестуватимуть осіб з проявами коронавірусної хвороби,  також всіх без винятку контактних осіб, навіть тих,  у кого немає симптомів. Тестуватимуть усі групи ризику: Національна поліція, Національна гвардія тощо. Тестування осіб, за визначенням МОЗ, буде проводитися  безкоштовно, коштом держави.

 

Коментувати