Чергові «сюрпризи» отримали українці в платіжках за газ

0

Після того, як люди почали отримувати нові платіжки, загострення пристрастей навколо цього наболілого питання почало збільшуватися. Особливо це відчули споживачі, які не мають лічильників. На скарги людей ніхто не реагує, а юристи рекомендують звертатися в суди.

Люди, особливо ті, хто регулярно платив, обурюються, звідки взялися такі суми. І це вважається доплатою, крім основних рахунків. А що далі? Далі стане приходити якась незрозуміла доплата за світло, за воду і так далі? Пояснити дану ситуацію можна тим, що доплата внесена в рахунку на підставі суду, який скасував постанову Кабінету міністрів. Цією постановою доведено, що норми споживання газу були занижені вдвічі і ставилися вони тільки до тих житлових приміщень, де не встановлені газові лічильники.

Але розуміючи сьогоднішню важку економічну ситуацію більшості людей, в газовій конторі пішли на поступки і дозволили вносити ці заборгованості людям протягом дев’яти наступних місяців. Але до кінця року бажано заборгованість погасити.

Цікавий інший факт. Зазначене рішення суду про скасування чинної ухвали Кабміну було винесено на підставі позову, поданого фізичними особами, у яких встановлені газові лічильники. Ці люди заявляли, що обмежені їхні права і що люди без газових лічильників платять набагато менше. Тому суд взяв до уваги прохання позивачів і прийняв відповідну постанову.

Більш того, як стверджують працівники комунальної сфери, таке рішення повинно викликати бажання у споживачів на установку лічильників. Там же вважають, що суми доплат «незначні» – від 200 до 1500 гривень на одну людину. Малозабезпечені можуть покривати витрати за рахунок субсидій. Але це не остаточне рішення і в самий найближчий час газівники повинні переглянути норми споживання. Однак гарантії того, що норми будуть знижені, ніхто не дає.

Кабмін має ухвалити відповідну постанову позначивши того, хто повинен погашати нестачу. За рахунок споживача або з державного бюджету. Але в комунальників вихід вже знайдений і недостачу будуть покривати прості споживачі. А в Кабміні обов’язково знайдуть статтю, придумають постанову, щоб «відмити» черговий ласий шматочок.

Так що простим громадянам розраховувати на справедливе рішення в судах не доведеться. Але маленька надія є. Наприклад, якщо хоча б по одному з позовів, який буде поданий споживачем, буде прийнято позитивне рішення, то вносити плату за перерахунок повинен буде Кабінет міністрів. І якщо буде хоча б одне таке рішення, то воно має поширитися на всіх без винятку споживачів, які не мають лічильники.

Коментувати