Чи впливає продаж квартири на отримання субсидії

0

Висока вартість централізованого опалення змушує споживачів звертатися до органів соціального захисту для оформлення субсидії на оплату ЖКП.

Проте українці побоюються, що відмовити в нарахуванні компенсації можуть через низку причин — дорогокоштуюча купівля протягом останнього року, продаж, придбання чи отримання у спадок майна. В Міністерстві соціальної політики України повідомили, які фактори не впливають на нарахування субсидії на оплату комунальних послуг.

Як стало відомо редакції «Прозорий Погляд», продаж квартири чи будинку не входить у перелік критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії. У відомстві зазначили, що дохід від продажу квартири має бути задекларований у наступному році. Він буде враховуватися під час розрахунку розміру субсидії на наступний період 2017-2018 рр.

«Якщо родина здійснила купівлю у розмірі, що перевищує 50 тис. грн на момент отримання субсидії, то нарахування безповоротної державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг не припинять. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін», – повідомили в прес-службі міністерства.

Не впливає на оформлення субсидії і вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім’ї та не береться до уваги під час розрахунку розміру субсидії.

Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів не може стати приводом для відмови в нарахуванні компенсації на сплату ЖКП. Береться до уваги офіційний дохід, який споживач отримує від цього майна (приміром, здача нерухомості в оренду).

Якщо сім’я придбала квартиру у кредит, то при визначенні її права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. гривень, субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання .

Якщо людина оплатила операцію і сума перевищує 50 тис. грн., це теж не позбавляє її права на субсидію.

 

Коментувати