Чи позначиться зростання газу на платіжках українців – НБУ

0

Підвищення цін на газ, яке відбувається зараз на світових ринках, на нинішніх тарифах в Україні майже не позначиться, враховуючи дію річних контрактів для домогосподарств

Про це заявив заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук.

“Мабуть всіх цікавить підвищення цін на газ, яке відбувається зараз на світових ринках, незважаючи на певну корекцію протягом останнього тижня. На нашу думку, на нинішніх тарифах це майже не позначиться, враховуючи дію річних контрактів для домогосподарств”, – зазначив Ніколайчук.

Глава уточнив, що в наступному році реальний вплив подорожчання газу буде залежати від його вартості, що буде закладатися в нові річні контракти для домогосподарств.

Також Ніколайчук нагадав, що в липні Національний банк очікував, що пік інфляції в 2021 році припаде на вересень-жовтень. На його думку, в новому жовтневому прогнозі це припущення залишиться незмінним. Високі нинішні врожаї багатьох сільськогосподарських культур дадуть імпульс для стрімкого зниження цін на продовольчі товари, які, зокрема, подорожчали у вересні.

“Тому в цьому році ми очікуємо, що інфляція сповільниться нижче 10%, а в наступному році – повернеться до мети НБУ 5%. Ми бачимо, що такий сценарій є цілком імовірним, але для цього потрібні відповідні монетарні умови”, – додав заступник голови НБУ.

 

Коментувати