До 34 тисяч гривень штрафу загрожує підприємцю у разі торгівлі без ліцензії

0

За торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами без ліцензії передбачена відповідальність.

Департамент контролю за підакцизними товарами нагадує, що Законом України від 02.10.2019 р. №139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» передбачена адміністративна відповідальність за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Застосовуються такі штрафні санкції:

– за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним, плодовим та роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії тягнуть за собою накладання штрафу від 17000 до 34000 гривень;

– за порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та доданих документах – штраф від 4250 до 8500 гривень;

– невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов – тягне за собою накладення штрафу від 8500 до 25500 гривень.

Загалом, з початку року Дружківські підприємці сплатили до місцевого бюджету 998 тис. грн. за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами. Тільки у листопаді поточного року платники поповнили місцевий бюджет на 87,5 тис. грн.

Дружківські податківці нагадують, що для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами або пальним, суб’єктам господарювання необхідно надати заяву та додати до неї документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію. Суб’єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, алкогольними напоями або тютюновими виробами на кожне місце роздрібної торгівлі.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної податкової служби.

Нагадуємо, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі, становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (КОРО), що знаходиться у місці торгівлі; за роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2000 гривень. Річна плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування становить 780 гривень.

 

Коментувати