Генпрокуратура викрила аферу на мільярд в банку “Фінанси та Кредит”

0

Генеральна прокуратура спільно з СБУ та Національною поліцією викрила незаконну фінансову схему службових осіб АТ “Банк” Фінанси та Кредит “. Завдано збитків на суму понад 1 млрд гривень. Про це в Facebook  повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. Вона зазначила, що причетним до схеми виявився колишній помічник народного депутата України Костянтина Жеваго.

Генпрокурор Юрій Луценко уточнив , що мова йде про громадянина України Олександра Демченко, якого сьогодні суд заарештував з альтернативою внесення застави в сумі 41 млн 340 тис. Гривень.

Незаконна угода полягала в тому, що службові особи банку за допомогою нерезидентів України, в тому числі і однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є Демченко, незаконно вивели активи банку на суму понад 1 млрд гривень.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії), перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі 53 763 344, 55 доларів США, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі.

Надалі, внаслідок уявних фінансових угод і невідображення їх у фінансовій звітності АТ “Банк” Фінанси та Кредит “, кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах.

Демченко загрожує позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, Національний банк України 17 грудня 2015 року з пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ “Банк” Фінанси та Кредит”.

Коментувати