ЄІБ надасть Україні 640 млн євро допомоги, а Єврокомісія виплатила 600 млн євро

0

Європейський інвестиційний банк надасть Україні €640 мільйонів макрофінансової допомоги на розвиток транспорту і модернізацію транспортної інфраструктури. ЄІБ і уряд підписали три кредитні угоди.

Про це повідомив Кабінет міністрів, премʼєр-міністр Денис Шмигаль і пресслужба ЄІБ.

340 млн євро із загальної суми підуть на відновлення інфраструктури та поліпшення умов для життя/бізнесу в постраждалих від війни регіонах Донбасу. Йдеться про відновлення адмінбудівель, шкіл, медцентрів і лікарень, доріг і мостів, а також комунікацій та водопостачання на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

200 млн євро піде на поліпшення громадського транспорту в майже 20 містах України (Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Мелітополь, Тернопіль, Дніпро, Луцьк, Полтава, Одеса, Чернівці та інші). За цю суму планується модернізація трамваїв, тролейбусів, вагонів метро, електробусів, ліній, підстанції і депо.

100 млн євро витратять на модернізацію 183 км автомобільних доріг в Луганській області. Кошти спрямують на капітальний та поточний ремонт автодоріг.

Крім цього, Європейська комісія виплатила Україні 600 млн євро в рамках програми макрофінансової допомоги, яка була підписана влітку цього року
Єврокомісія: Незалежність Нацбанку — загальна умова надання Україні €1,2 мільярда допомоги
. Перший транш від 1,2 млрд Україна отримала після підписання. Ці 600 млн євро — другий транш, який Україна отримала по виконанню обумовлених реформ.

Премʼєр і президент Володимир Зеленський висловили подяку за підтримку і заявили, що це допоможе йти курсом реформ.

Коментувати