Нові правила оплати за газ

0

У квітні 2016 року для побутових споживачів газу вступають в силу нові правила розрахунків за газопостачання. Зміни пов’язані з введенням європейської моделі газового ринку в Україні.

 

Щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: перша буде змінної, і її розмір буде залежати від обсягу спожитого газу; друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата з боку споживача «за доступ до потужності» газопроводу.

 

За пропозицією голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва вперше прийнята концепція, за якою побутові споживачі газу платитимуть за послугу доставки газу щомісяця рівними сумами, незалежно від того, який обсяг газу використаний.

 

«Абонентська плата за доступ до «розподільчої труби» буде від 17 до 29 грн. в місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки плита – 17 грн., якщо котел – 29 грн. Так, недолік – в деякі моменти «газ не споживаю, а платити потрібно», але ж і систему газорозподілу підтримувати в готовності необхідно постійно», – сказав Мирослав Боднар, учасник робочої групи з розробки нормативної бази в газовій сфері, заступник голови правління альянсу «New energy of Ukraine».

 

Коментувати