Підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2021 році

0

Відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2021 рік” підвищено мінімальну заробітну плату у 2021 році:

– у місячному розмірі: з 1 січня — 6000 грн., з 1 грудня — 6500 грн.,

– у погодинному розмірі: з 1 січня — 36,11 грн., з 1 грудня — 39,12 грн.

Нагадаємо, що відповідно ст.1 Закону України №2464 мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Ставка єдиного внеску залишається 22% від мінімальної заробітної плати.

Мінімальний розмір єдиного внеску з 1 січня складає 1320 грн. (6000х22%), з 1 грудня – 1430 грн. (6500х22%).

Максимальна база нарахування єдиного внеску складає 15 розмірів мінімальної заробітної плати і з 1 січня 2021 року складає 90000,00 грн., з 1 грудня 2021 року – 97500,00 грн.

Звертаємо увагу, що на сьогодні вагоме значення має страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій мінімального страхового внеску ( з 1 січня – 1320,00 грн., з 1 грудня – 1430 грн.). Якщо з будь яких причин розмір сплаченого внеску менший ніж мінімальний, роботодавцю доведеться донарахувати до зазначеного мінімального розміру єдиний внесок. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Наголошуємо: період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Слід звернути увагу громадян на такий важливий аспект: законодавством не передбачено механізму, яким працівник міг би, навіть як би хотів, самостійно сплатити заборговану по його зарплатні суму єдиного внеску. Це може зробити лише роботодавець в однакових частках для усіх робітників підприємства.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій. Зручна форма самоконтролю своїх соціальних прав – це реєстрація на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України, з періодичним переглядом інформації особистої картки.

Коментувати