Податкові новини за 7 листопада

0

За 10 місяців 2016 року Горішньоплавнівське відділенням Кременчуцької ОДПІ забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 704,9 млн.грн.

До державного бюджету за січень-жовтень 2016 року надійшло 345,9 млн.грн. За основними платежами, які формують державний бюджет, мобілізовано: рентної плати за користування надрами – 212,4 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб – 57,0 млн.грн., податку на додану вартість – 49,3 млн.грн., військового збору – 14,5 млн.грн., екологічного податку – 7,5 млн.грн., податку на прибуток (90%) – 3,8 млн.грн.

За 10 місяців 2016 року до місцевого бюджету платниками податків Комсомольського відділення сплачено 359,0 млн.грн. За основними платежами, які формують місцевий бюджет, надійшло: податку на доходи фізичних осіб (75%) – 163,1 млн.грн., рентної плати за користування надрами – 70,9 млн.грн., плати за землю – 62,9млн.грн., екологічного податку – 29,9 млн.грн., акцизного податку з реалізації підакцизних товарів – 13,6 млн.грн., єдиного податку – 12,5 млн.грн., податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 1,8 млн.грн., плати за ліцензії – 1,6 млн.грн., податку на прибуток – 1,3 млн.грн.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Викрито підпільну автомобільну газозаправну станцію

У передмісті Кременчука співробітниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ, в рамках проведення  операції «Акциз-2016», виявлено підпільну автомобільну газозаправну станцію, яка функціонувала без дозвільних документів на право реалізації зрідженого вуглеводневого газу (пропану).

З незаконного обігу вилучено зріджений вуглеводневий газ (пропан) в кількості близько 3 тон. орієнтованою вартістю 34,0 тис. грн., технологічне обладнання для заправлення скрапленим вуглеводневим газом, а саме: вантажний автомобіль, газову колонку кустарного виробництва.

Загальна вартість вилученого  майна складає понад 120,0 тис.грн.

За зібраними матеріалами складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП, який   спрямовано до суду.  Порушника  очікує покарання  у вигляді  штрафу  17000 грн.  з конфіскацією вилученого майна.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

Продаж автомобіля: нюанси  оподаткування

Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку. При цьому податковий агент застосовує ставку податку у розмірі 5 або 0 відсотків з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.

Дохід, отриманий фізичною особою від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.

Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Крім того, відповідно до розділу ХХ Податкового кодексу України доходи від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотків від об’єкта оподаткування.

Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

 

Кременчуцька ОДПІ Головного управління

ДФС у Полтавській області

 

Коментувати