Верховна Рада розглядатиме відновлення е-декларування наступного тижня

0

Верховна Рада підтримала пропозицію, щоб законопроект про відновлення е-декларування №4304 авторства голови парламенту Дмитра Разумкова розглянути на наступному пленарному тижні

Наступний пленарний тиждень має відбутися 17-20 листопада.

Нагадуємо, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КС агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект “Про відновлення дії окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” та Кримінального кодексу України”. У ньому не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

 

Коментувати