Скасують безоплатний проїзд пільговикам. Кабмін ухвалив законопроект.

0

Кабінет міністрів схвалив і подасть в Раду законопроект, яким низка пільг переводиться у грошову форму. Призначати їх будуть місцеві ради, безоплатний проїзд для пільговиків скасовується.

Відповідне рішення ухвалене під час засідання уряду 9 червня. Законопроект передбачає переведення пільг на оплату проїзду у транспорті та комунальні послуги у форму грошової компенсації, що має сприяти адресності їх надання виходячи із спроможності місцевих бюджетів. При цьому безоплатний проїзд за пред’явленням відповідного посвідчення скасовується.

Законопроект передбачає, що пільги будуть надаватися на підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів планує поступово монетизувати усі наявні пільги – за прикладом монетизації комунальних субсидій.

Монетизація допоможе досягти двох цілей. По-перше, українці більше не будуть заручниками постачальників послуг, адже досі рахунки формувалися поза увагою субсідантів. І другий момент – у населення з’явиться мотивація до енергоефективності.

 

Коментувати