Цього року Полтавщина на підтримку українського війська спрямувала 430,9 млн грн

0

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження із військового збору у 2021 році зросли на суму 108,3 млн грн або на 133,6%.

Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Андрій Якименко. Він також відзначив, що позитивна динаміка надходжень військового збору є результатом відповідальності платників податків-роботодавців регіону, що нарощують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету військовий збір.

Як зазначають у Головному управлінні ДПС у Полтавській області, об’єктом оподаткування військовим збором є заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Разом з тим, визначено і ряд інших об’єктів, це – орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля – продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо.

Ставка збору становить 1,5 відсотка від нарахованої суми доходу. Здебільшого його утримують та сплачують до бюджету роботодавці, які виплачують трудові доходи, та податкові агенти. У разі отримання інших доходів (у тому числі іноземних), з яких не сплачено збір, відповідальним за його перерахування є сам платник.

 

Коментувати