З 1 травня мінімальна зарплата зросте з 1 378 до 1450 гривень, а мінімальна пенсія – з 1074 до 1130 гривень

0

Нагадаємо, що Закон «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачає збільшення з 1 травня прожиткового мінімуму і, відповідно, всіх виплат, які пов’язані з цим соціальним стандартом. Тому 6 квітня Кабінет міністрів України прийняв ряд рішень з перерахунку мінімальної зарплати, пенсій, а також, що важливо, зарплат працівників бюджетної сфери. Зокрема, для цього було прийнято рішення збільшити посадовий оклад працівника першого тарифного розряду, що спричинить за собою підвищення всіх інших посадових окладів бюджетників.

Відомо, що прожитковий мінімум встановлюється для чотирьох основних категорій населення, а також розраховується в середньому для одного жителя країни. У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму зростуть і всі пов’язані з ним виплати. Так, з 1 травня мінімальна зарплата підніметься з 1378 до 1450 гривень. Також збільшиться мінімальна пенсія: з 1074 до 1130 гривень. В цілому травневе підвищення пенсійних виплат торкнеться 6,5 мільйона українських пенсіонерів.

Крім того, збільшаться деякі надбавки, доплати і допомоги. В цілому, за словами міністра соціальної політики України Павла Розенка, виростуть розміри майже 80 різних видів соціальних виплат.

Що ж стосується підвищення зарплат бюджетників, то, як зазначив міністр, травневе збільшення посадових окладів торкнеться 3,5 мільйона працівників бюджетної сфери – вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури.

Коментувати