З першого вересня стартує податкова амністія

0

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року українці можуть задекларувати свої активи та сплатити з них збір до бюджету.

Обов’язковому декларуванню, підлягають активи, право власності на які було набуто до 1 січня 2021-го.

«Такими активами є нерухоме та рухоме майно, валютні цінності та цінні папери. Якщо є у наявності готівка, то просто вказати її у декларації не вийде, її треба покласти в банк. Оскільки організація податкової амністії вимагає певних витрат, то недорогі активи з-під декларування виключили», – роз’яснює особливості передбаченої законом процедури Тетяна Паєнтко, керуючий партнер ТОВ «АК «Міжнародна правова безпека».

В переліку об’єктів, що не підлягають обов’язковому декларуванню, – квартири площею до 120 м2 , будинки площею до 240 м2 , нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 квадратних метрів, а також, зокрема, земля в обсягах безоплатної приватизації.

Можна не декларувати один транспортний засіб особистого некомерційного використання, право власності на який було зареєстровано відповідно до законодавства України станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування. Це не стосується транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 осіб i більше, включно з водієм легкового автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше ніж 3 см3 та/або середньоринковою вартістю понад 400 тис. гривень, мотоцикла з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 800 см3 , літака, гелікоптера, яхти, катера.

«Якщо особа працювала неофіційно або отримувала зарплату «у конверті», але загальна сума її доходу не перевищила 400 тис. гривень або ж вона придбала активи, які не підлягають декларуванню, то такі активи все одно будуть вважатися задекларованими і легалізованими», – уточнюється

 

Коментувати