Звітність з ЄСВ змінилася: що і коли будемо подавати

0

Почнемо зі звичної щомісячної звітності (відомий всім Додаток 4 звіту з ЄСВ). Мінфін наказом від 05.11.2020 р. № 670 вніс зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ. Які зміни внесені в форму звітності читайте в матеріалі Мінфін наостанок оновив форму Звіту по ЄСВ.

Вступив в силу наказ № 670 01.01.2021 року, тому застосовується оновлена ​​форма звіту з ЄСВ вперше за звітний період січень 2021 року.

Зверніть увагу! Більшість платників ЄСВ щомісячну звітність востаннє подавали за грудень 2020 року. Звітність з урахуванням змін, внесених наказом № 670, подається платниками ЄСВ у разі припинення підприємницької діяльності до 28.02.2021 року. Саме так передбачено проєктом наказу Мінфіну, про який ми писали в матеріалі Єдина ЄСВ-ПДФО/ВС/ ЕН-звітність: перехідні нюанси.

Справедливості заради відзначимо, що цей наказ до цього моменту не затверджений і є побоювання, що проектом він так і залишиться.

Як же тепер звітувати роботодавцям по нарахуванням ЄСВ? Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що подавати звітність про нарахування ЄСВ слід у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Тобто, замість щомісячного звіту з ЄСВ та квартальної форми № 1ДФ, їх чекає новий, об’єднаний, звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ. Називається нова форма звітності «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску». Звітний період – податковий квартал. Термін подання – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем ​​звітного кварталу. Тому за 1 квартал 2021 року нову звітність слід подати не пізніше 11 травня 2021 року.

Здавалося б, ще досить часу для того, щоб розібратися з особливостями заповнення нового звіту. Але, на жаль, не все так просто. У разі виходу працівника на пенсію або необхідності отримання виплат від соцфондів, роботодавець повинен буде подати проміжну звітність. Тому деяким платникам доведеться зіткнутися з об’єднаним звітом набагато раніше, ніж підійде термін його подання за 1 квартал.

Таким чином, саме час познайомитися з особливостями заповнення нового Податкового розрахунку. Всі подробиці в матеріалі Об’єднана звітність: вивчаємо новації разом.

Завантажити бланк Податкового розрахунку і його додатків можна за посиланням.

У Реєстрі форм електронних документів ДПС нової звітності поки немає. Після її появи ми обов’язково повідомимо Вам з яким кодом подається Податковий розрахунок в електронному вигляді.

 

Коментувати