Суд зупинив експлуатацію будівлі корпусу № 2 Політехнічного коледжу у Горішніх Плавнях

0

Днями Полтавський окружний адміністративний суд розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Політехнічний коледж Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського розташований у Горішніх Плавнях про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Як сказано у рішенні суду, 26 грудня 2019 року позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою в якій просить суд:

застосувати до відповідача заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за адресою: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах № 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19 опису виявлених порушень вимог законодавства Акта, складеного за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 20 січня 2020 року № 15;

встановити відповідачу порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом заборони використання будівлі навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського; заборони допуску в будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки; відключення будівлі від електропостачання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами перевірки додержання відповідачем вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки зафіксовані порушення останнім вимог нормативно-правових актів з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту щодо експлуатації будівлі за адресою: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 2. Подальша експлуатація вказаної будівлі, на переконання позивача, створює загрозу життю та здоров`ю людей, а відтак, слід застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації вказаної будівлі.

Розглянувши справу суд адміністративний позов Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовільнив.

Суд застосував до Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за адресою: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 2 – до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, зафіксованих в акті, складеному за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 20 січня 2020 року № 15.

Суд встановив порядок і спосіб виконання рішення суду шляхом заборони Кременчуцькому національному університету імені Михайла Остроградського використання будівлі навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за адресою: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 2; заборони допуску в будівлю навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за адресою: 39800, Полтавська область, м.Горішні Плавні, вул. Миру, 2 людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки; відключення будівлі навчально-лабораторного корпусу № 2 Політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського за адресою: 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 2 від електропостачання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

 

 

Джерело:https://kg.ua/news

Коментувати