Біокапсула для транспортування хворих на COVID все таки з’явилась у Горішніх Плавнях

0

В самий “розпал” пандемії нещодавно для Горішньоплавнівської лікарні все таки придбали ОДНУ біокапсулу для транспортування хворих на коронавірус. 

Горішньоплавнівська міська лікарня – серед тих медичних закладів, які технічно більш – менш забезпечені, але біокапсула, виріб, так скажемо першої необхідності в період розпалу пандемії був відсутній і з’явився у лікарні тільки зараз. Наш великий благодійник Дмитро Биков, дуже “вчасно” про це згадав.

Олександр Чуприна, перший заступник міського голови

– Люди продовжують хворіти, тому завдання поставлені перед нашими медиками щодня. Основне завдання, яке до сьогодні було невирішене, – потрібно вирішувати – це транспортування хворих між відділеннями лікарні.

І хоча потік хворих на коронавірус в останні тижні суттєво знизився, придбання такого обладнання залишається досить актуальним, – пояснює медичний директор міської лікарні Максим Крівченко.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ Ірівеня м.Горішні Плавні»

– Раз на день ми перекривали приміщення (коридори) нашої лікарні для інших пацієнтів, для медпрацівників на півгодини, щоб транспортувати хворого в інше відділення. Або на рентген, або на ОЗД, або на комп’ютерну томографію.

Втім, такий режим транспортування був незручним для працівників та відвідувачів інших відділень міської лікарні. Тоді й постало гостро питання про придбання сучасної біо-капсули для транспортування інфекційних хворих.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»

– Завдяки міському голові, благодійному фонду компанії Феррекспо нам надали допомогу, як цей бокс. Цей бокс буде використовуватися часто у нашій лікарні. Тепер ми не будемо перекривати коридор. Пацієнт, який знаходиться у цьому боксі, – безпечний для оточуючих.

Тож, багаторічні меценати вкотре пішли назустріч потребам лікувального закладу у Горішніх Плавнях.

Олександр Чуприна, перший заступник міського голови

– На сьогоднішній день у нас є така капсула, яка розроблена Кременчуцькою фірмою “Креатив – Агромаш” яка розроблена за проектами імпортних аналогів, які на сьогоднішній день коштують близько 3,5 тисяч євро. Вітчизняна біокапсула вартує 36 000 грн.

Застосування такого мобільного боксу дозволить більш оперативно і без зайвих незручностей для персоналу й відвідувачів лікарні здійснювати транспортування інфекційних хворих на діагностику та лікування. До того ж, бокс пристосований для здійснення окремих маніпуляцій у разі їхнього термінового виникнення.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ Ірівеня м.Горішні Плавні»

– Сюди можна під час транспортування подавати кисень, є спеціальна киснева маска і вихід для априкріплення кисневого балону. Також є два насоси, які створюють або негативний, або позитивний тиск у капсулі. І спеціальні фільтри бактерицидні, які не пропускають з капсули бактерії.

Обладнання вітчизняного виробництва втричі дешевше зарубіжних аналогів. А за своєю зручністю і функціональністю не поступається їм. Медики запевняють: застосовувати біо-бокс будуть щоденно. Відтак, його придбання буде виправдано на усі 100%.

джерело

Коментувати