Через випадки смертей на Львівщині в Полтавській області перевіряють лікарні. В тому числі і у Горішніх Плавнях

0

У лікарнях Полтавської області, які приймають пацієнтів з COVID-19 проводять перевірки щодо наявності додаткових джерел живлення.

Про це повідомив під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Ми провели перевірку лікарень і виявили, що у дев’яти лікарнях на додаткове енергоживлення потрібно переключатися вручну. Тобто, якщо вимкнуть енергоживлення, то на додаткове перемикати має працівник. Він має швидко відреагувати. Тому, ми будемо вимагати від лікарень скласти графік чергування, щоб ми розуміли, хто конкретно відповідатиме за це”, – зазначив Лисак.

Лікарні з ручним переключенням джерел енергоживлення знаходяться у Полтаві, Миргороді, Решетилівці, Кобеляках, Гадячі та Горішніх Плавнях.

Перевірки ініціювали через випадок двох смертей що стався на Львівщині. В лікарні через відсутність електроенергії померли двоє пацієнтів. Слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом смерті двох пацієнтів у Жовківській лікарні, а Міністерством охорони здоров’я регламентовано перевірити всі лікарні, де надають допомогу хворим на коронавірус і мають безперебійно забезпечувати хворих киснем.

“У лікарнях має бути два джерела енергоживлення. На сьогодні маємо проблеми з цим у трьох лікарнях: у 5-й міській лікарні Полтави, інфекційне відділення Кременчуцької лікарні інтенсивного лікування, Кобеляцькій лікарні”, – сказав Віктор Лисак.

За його словами, найбільше випадків захворювання на COVID-19 в області зафіксували 28 листопада – 789.

На разі у лікарнях Полтавщини з підтвердженим COVID-19 перебуває 509 людей, з них — 37 людей підключені до апаратів ШВЛ.

Також голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що триває робота над збільшенням ліжко-місць.

“Протягом минулого тижня кількість ліжко-місць зросла на понад 300. Робимо акцент на централізоване постачання кисню, а не на кисневі концентратори. Кошти є, тому маємо їх використовувати. Щодо безпекової складової, то прошу провести перевірку всіх лікарень, які надають меддопомогу пацієнтам з COVID-19. Потрібно підключити ДСНС та інші профільні служби, щоб протягом тижня перевірити лікарні”, – сказав Олег Синєгубов.

 

Коментувати