Чи буде у комсомольських доріг «світле майбутнє»?

0

Дороги – це візитна картка будь-якого міста. Скажемо відверто, комсомольська візитка виглядає гнітюче – ями і вибоїни, забиті зливостоки, руйнують бордюри, горбаті тротуари.

IMG_7738

Парадокс, але головна причина того, що відбувається в тому, що на ремонт виділяється занадто багато грошей з міського бюджету. Як же насправді витрачаються виділені кошти? Що очікує наші дороги? Безперервний ямковий ремонт? Руйнування?

Плани Департаменту житлово-комунального господарства Комсомольської міської ради Полтавської області та комунального підприємства «СпецЕко» (саме ці дві організації займаються ремонтом вулиць міста) є таємницею “за сімома печатками”. Комсомольчани зовсім не поінформовані про перелік вулиць, де буде проводитися ремонт, про терміни його початку і завершення, а головне – не мають змоги вносити свої пропозиції щодо ремонту комсомольських доріг.

Дорожні ями міста – невичерпне фінансове джерело, що живить десятки підприємств і сотні людей. Міський бюджет грошей на ремонт доріг не шкодуватиме , бо за оцінками експертів сума «відкатів» у цій галузі досягає 50 (!) відсотків від виділених коштів.

Експерти стверджують, що фінансові кошти виділені на ремонт доріг розкрадають задовго до початку робіт. «Відкати» при виготовленні проектної документації «тягнуть» на 10% вартості, отримання генпідряду на ремонт або будівництво – 30%. Крім того, підрядник створює «стратегічний запас» (близько 5%) на «чорний день» – перевірки прокуратури, поліції, податкової.

Дорожній бізнес – це бізнес для своїх, чужі тут не ходять.

Зауважимо,  «ямковий ремонт» – термін, що вживається тільки в країнах колишнього СРСР. Сьогодні в Україні ні в жодному офіційному документі такого терміна просто не існує. Поточний, капітальний ремонт, утримання доріг – саме на ці цілі виділяються бюджетні кошти.

А як же перевірити якість використаних матеріалів? Наприклад, як визначити якої фракції використаний щебінь при ремонті дорожнього покриття? Відповідь проста – економія, економія і ще раз економія – це головні заповіді шляховиків. Економляться витратні матеріали, паливо, зарплата машиністів катків.

В цьому році комсомольчанам знову пропонують «транспортні казки». Цим «казкам» городяни перестали вірити тому, що протягом останніх двох років міська влада послідовно їх не виконує.

IMG_7751

Що ж потрібно зробити, щоб Комсомольськ став на шлях до дорожнього процвітання?

По-перше, слід піти від «дорожнього кумівства» і монополії ремонту доріг. Потрібна здорова конкуренція підприємств на дорожньому ринку.

По-друге, необхідна концентрація фінансових зусиль на локальних ділянках дорожньої мережі. Розпорошення коштів, що виділяються на облаштування вулиць ніколи не призведе до корінної зміни ситуації з якістю доріг.

По-третє, за облаштуванням доріг, як і за сферою ЖКГ, потрібно встановити жорсткий громадський контроль.

Комсомольчани повинні врешті-решт зрозуміти, що розкрадання коштів при ремонті доріг – це злодійство з їх власного гаманця.

 

Коментувати