“Чудова Новина” Відпрацьовані шини з Кіровоградщини утилізуються у Горішніх Плавнях. А наше місто береже ці пам’ятки Радянського союзу як зіницю ока.

0

Кіровоградщина вирішила до першого вересня прибрати шини із території шкіл та садочків. Чудова новина та сучасній підхід, але відпрацьовані шини відправляють на утилізацію у Горішні Плавні. 

“Ми їх збираємо. Буває так, що забираємо своїм транспортом, буває так, що підприємства самі доставляють шини. Після того, як ми назбираємо машинну норму, ми її відправляємо у Знам`янку або Горішні Плавні Полтавської області на утилізацію”– повідомила начальниця відділу відходів державної екологічної інспекції Придніпровського округу Любов Нех.

Горішні Плавні не наслідують досвід старших братів Придніпров’я та залишають ці гумові реліквії красуватися у місті.

Відпрацьовані автомобільні шини відносяться до четвертого класу небезпеки. Вони являють собою з’єднання поліароматичних вуглеводнів і канцерогенних речовин, що володіють високим рівнем токсичності.

Головним матеріалом для шини є гума. Вона буває різною і може виготовлятися як з синтетичного, так і з натурального каучуку. Другий за кількісними показниками елемент складу шини – вуглець технічний. На його частку припадає приблизно 30% всієї суміші. Досить часто замість технічного вуглецю використовується сірка або кремнієва кислота. В якості добавок для приготування компаундів застосовуються різні олії і смоли.

При зношуванні автомобільні шини виділяють високотоксичний пил, вдихання якого сприяє розвитку ракових захворювань. У шинному пилі у великій кількості присутній дуже шкідливий канцероген – бензопірен.
Вміст хімічних речовин в поширюваних мікрочастках набагато вище, ніж у вихлопних газах автомобільного двигуна. Використані і викинуті покришки розкладаються в землі більше ста років, при цьому відбувається забруднення ґрунту, вимивання токсинів і канцерогенних речовин ґрунтовими водами. При високій температурі повітря так само відбувається виділення високотоксичних сполук. Під час горіння покришок виділяється кіптява і сірчиста кислота.
Використання шин на дитячих майданчиках – шкода для здоров’я малечі. При нагріванні на сонці у повітря випаровуються небезечні канцерогени.

В 1 тонні відпрацьованих шин міститься близько 700 кг гуми, яку можна використати для виробництва палива, гумотехнічних виробів і будівельних матеріалів. В той же час, якщо спалити 1 тонну відпрацьованих шин, в атмосферу потрапить 270 кг сажі і 450 кг токсичних домішок й газів.
Технологія утилізації покришок набагато вигідніше з будь-якої точки зору, ніж старі методи спалювання, складування і закапування. Більш ніж три чверті всіх шин у світі складаються з синтетичного каучуку, що видобувається з нафти. Остання відноситься до категорії не відновлюваних ресурсів. Переробка відпрацьованих покришок здатна значно скоротити споживання цінних корисних копалин.

Та головним чином – подібну діяльність з утилізації мають виконувати підприємства, які не тільки отримали ліцензії на поводження з небезпечними відходами, але й мають реальні виробничі потужності та дотримуються норм природоохоронного законодавства під час своєї діяльності.

Утилізація однієї тони шин коштує 1800 гривень.

 

Коментувати