Фігурантів угрупування із Горішніх Плавнів які вимагали у містян кошти засуджено.

0

Крюківський райсуд Кременчука в складі головуючого судді Хіневича В. І розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, за обвинуваченням уродженця Горішніх Плавнів, не працюючого, раніше 5 разів судимого. А також: уродженця с. Приморське, Новоазовського району, Донецької області, не працюючого, раніше судимого та уродженця с. Новоградівка, Донецької області, не працюючого, одруженого, раніше судимого 10 разів у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 189 (Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому), ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах).

Як вказано у вироці суду,13 квітня 2018 р., діючи за попередньою змовою групою двох осіб вимагали грошові кошти у потерпілого (особа4) , попередньо домовившись між собою, перебуваючи поблизу кафе «12 Стульев», що знаходиться по вул. Героїв Дніпра, 75 у м. Горішніх Плавнях. Після чого сіли до автомобіля AudiA-6 сріблястого кольору та попрямували до будівельного майданчика, розташованого на проспекті Героїв Дніпра, 96  у цьому ж місті. У ході розмови чоловіки висунули громаднину незаконну, безпідставну вимогу передачі їм грошових коштів у сумі 2 тис 500 грн, вказавши, що це частина оплати за їхнє сприяння у поверненні боргу його знайомим. Тож потерпілий, приймаючи дані погрози, як такі, що можуть бути реально приведені до виконання, переживаючи за власне здоров`я і перебуваючи під психологічним тиском, передав вказаним особам вищевказану суму. В подальшому, цього ж дня, зловмисники, продовжуючи свою злочинну діяльність, знову приїхали до будівельного майданчика, на якому працював потерпілий та, вивівши із автомобіля колишнього боржника останнього, запропонували розправитись із ним. Виконувати запропоновані протиправні дії чоловік не погодився, після чого останні, посадивши боржника до автомобіля, поїхали у невідомому напрямку.

Через деякий час цього ж дня, компанія в черговий раз прибули на робоче місце до чоловіка та почали вводити в оману останнього, що вони нібито сильно побили «боржника» і тепер мають проблеми з правоохоронними органами. Посилаючись на вказані обставини, висунули потерпілому чергову незаконну вимогу передачі їм грошових коштів вже у сумі 22 тис грн. Але після того, як той пояснив, що не має змоги зібрати вказану суму, останні учасники зменшили її розмір до 11 тис грн, повідомили про необхідність її сплати до вечора та стали чекати поблизу будівельного майданчика. Сприймаючи погрози, як такі, що можуть бути реально приведені до виконання, побоюючись за власне здоров`я, маючи при собі лише 800 грн, чоловік невдовзі виконав незаконні вимоги і передав вказані кошти особисто в руки одному з вимагачів , після чого ті поїхали у невідомому напрямку.

Не зупинившись на досягнутому, з метою протиправного збагачення, компанія, використовуючи засоби мобільного зв`язку, продовжували висувати потерпілому безпідставні вимоги про необхідність передачі їм усієї суми, погрожуючи останньому нанесенням тілесних ушкоджень та побоїв.

Так, 19 квітня того ж року, один із молодиків зателефонував потерпілому на мобільний телефон та сказав, щоб той вийшов на подвір`я поблизу будівельного майданчика, на якому працював. Вийшовши на подвір`я, потерпілий побачив AudiA-6, у якому на нього вже чекали двоє молодиків та особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження, які наказали йому сісти до салону автомобіля.

Після цього, реалізуючи спільний злочинний умисел, привезли останнього до лісопосадки, що була неподалік.

Зупинивши автомобіль та вийшовши із нього, відкрив задні дверцята з боку, де сидів потерпілий, відразу наніс останньому декілька ударів кулаком правої руки у обличчя, після чого потерпілий похилився на бік та втратив свідомість. У результаті вказаних дій потерпілий, згідно висновку експерта № 1272 від 22.01.2019, отримав тілесні ушкодження у вигляді саден шкіри верхньої та нижньої губ.

Коли побитий отямився, чоловіки та невідома особа з метою доведення свого умислу до кінця, продовжили висловлювати безпідставні вимоги передачі їм грошових коштів у сумі 11 тис грн, погрожуючи знову застосувати насильство. А оскільки той був наляканий їх діями, перебував наодинці з обвинуваченими в автомобілі і був позбавлений можливості вільно пересуватися, пообіцяв зібрати і передати вищезазначену суму в найкоротші терміни.

Надалі, 18 травня 2018 року, перебуваючи неподалік продуктового магазину по вул. Строна у Горішніх Плавнях, зустріли потерпілого та, продовжуючи висувати протиправні безпідставні вимоги до передачі їм грошових коштів у сумі 11 тис грн, нанесли останньому тілесні ушкодження, погрожували та принижували його. Після цього він передав їм грошові кошти у сумі 1 тис грн, які мав при собі. Не зупинившись на досягнутому, обвинувачені запитували у нього, чи має він із собою банківську картку, у відповідь на що той відповів, що на балансі його картки АБ «Укргазбанк» знаходиться 1 тис грн. Почувши вказану інформацію, особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження, з метою отримання грошових коштів, повела його до банкомату на вул. Гірників у Горішніх Плавнях, та, застосовуючи психологічний тиск, змусила зняти його 1 тис грн, які відразу забрав.

У результаті вказаних протиправних дій незаконно заволоділи грошовими коштами потерпілого на загальну суму 5 тис 300, після чого розподілили їх між собою.

Продовжуючи злочинну діяльність, 27 квітня  2018 р., діючи за попередньою змовою групою осіб, почали висувати  іншому чоловіку незаконну, безпідставну вимогу передачі грошових коштів у сумі 13 тис грн.

Так, напередодні, 24.04.2018  близько 17.30 другий потерпілий разом зі своїм знайомим, вийшов з гуртожитку, у якому проживав,  на порозі зустрів раніше незнайомого йому чоловіка, що представився.

У ході розмови той попрохав потерпілого, вводячи його в оману, знайти неіснуючого чоловіка, який нібито приїхав із Кіровограду та проживав у кімнаті зазначеному гуртожитку. Потерпілий відповів, що такого він не знає, після чого вимагач залишив номер свого телефону та сказав, що чоловік все-таки повинен знайти того чоловіка у гуртожитку, після чого йому зателефонувати.

Після чого чоловік, погрожуючи застосуванням насильства, сказав, що потерпілий не знайшов потрібну людину, не передзвонив, повідомивши, що через годину приїде до нього у гуртожиток.

Того ж дня, близько 12.00, до другого потерпілого знову зателефонував вимагач та наказав вийти на центральний вхід гуртожитку. Спустившись вниз до входу, побачив усіх фігурантів. У ході розмови вони висунули чоловіку незаконну, безпідставну вимогу передати їм кошти за невиконання ним зобов`язання щодо пошуку потрібної їм людини у гуртожитку. Та затребували передати їм 10 тис  грн, однак, повідомив, що при собі названої суми не має. Після чого наказали взяти свої паспорт та ІПН для отримання грошових коштів у кредит або позичити у знайомих.

Усвідомлюючи рішучість налаштування вказаних осіб на отримання вказаної суми грошових коштів, чоловік попросив зателефонувати своїй сестрі, у якої він міг взяти у борг грошові кошти.

Далі усі разом із потерпілим приїхали до Запсілля, Кременчуцького району, де останній, зайшовши до будинку своєї сестри, повідомив, що йому терміново потрібні гроші. Отримавши від неї долари США, вартість яких згідно курсу НБУ станом на 27.04.2018 становила 10  тис 492 грн., потерплий передав особисто в руки одному з чоловіків вказані грошові кошти, після чого сів у салон та разом із учасниками поїхав до м. Горішні Плавні.

Рухаючись у напрямку до міста, чоловіку висунули нову незаконну, безпідставну вимогу передачі грошових коштів у сумі 3 тис грн, вказавши, що по дорозі до с. Запсілля Кременчуцького району під час потрапляння у вибоїну нібито було пошкоджено праве переднє колесо його автомобіля.

Тож уже, прибувши до міста, відвіз чоловіка до закладу «ШвидкоЗайм», де той отримав кредитні грошові кошти у сумі 1 тис 500 грн та віддав їх вимагачу.

У результаті вказаних протиправних дій зловмисники незаконно заволоділи його грошовими коштами на загальну суму 11 тис 992 грн, після чого розподілили їх між собою.

Таким чином, своїми протиправними діями, що виразились у вимозі передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим (вимагання), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, зловмисники вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 189 КК України.

Епізод злочинної діяльності відносно третього потерпілого.

Продовжуючи злочинну діяльність, 29 травня 2018 р., діючи за попередньою змовою  та домовившись між собою, перебуваючи в автомобілі «AudiA-6», поблизу гуртожитку за адресою вул. Строна, 23, з метою вчинення вимагання грошових коштів у третього чоловіка, який проживав у даному гуртожитку, наказали йому сісти до автомобіля.

Після цього чоловіки умисно, з метою уникнення викриття своїх протиправних дій, та спонукання його до передачі їм грошових коштів, привезли останнього до лісового масиву, що знаходиться за покинутим будівництвом між МРЕО та пожежною частиною у м. Горішні Плавні.

Приїхавши на місце, зазначені особи, погрожуючи йому, нанесенням тілесних ушкоджень та побоїв, висунули останньому незаконну, безпідставну вимогу передачі грошових коштів в сумі 5 тис грн у якості надуманої компенсації ще одній особі, яку нібито побив потерпілий 23.05.2018 поблизу гуртожитку, у якому проживав.

Почувши відмову потерпілого передавати гроші через його непричетність до побиття, один із чоловіків наніс йому серію ударів кулаками по обличчю, від яких потерпілий почав закриватись руками. Не зупинившись на цьому, особа дістала з-під переднього пасажирського сидіння дерев`яну биту, якою почала наносити удари по тулубу чоловіка. У цей час інший зловмисник, сидячи поряд на задньому сидінні, вхопив його рукою за шию та почав душити останнього, а дргуий , вийшовши із автомобіля, з силою почав притискати, а в подальшому бити дверима по правій нозі потерпілого.

Через деякий час, взявши дерев`яну биту, один із зловмисників, вийшов із автомобіля та почав наносити потерпілому сильні удари по правій нозі, виражаючись при цьому нецензурною лайкою та погрожуючи нанести ще тяжчі тілесні ушкодження. Після цього один із них з розмаху наніс удар по лівій нозі вище коліна. У цей час чоловік погрожував потерпілому, що прострелить йому ногу.

В результаті усіх дій потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді: переломів зовнішнього краю лівого наколінника без зміщення та перелому 5-ої плесневої кістки правої стопи, які згідно з висновком експерта № 171 від 14.03.2019 кваліфіковані як тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості, за ознакою тривалого розладу здоров`я.

При цьому, при висуненні вимоги щодо передачі грошових коштів, один із вимагачів попередив потерпілого, що у разі її невиконання, при кожній зустрічі із ними йому наноситимуть тілесні ушкодження та побої аналогічного характеру.

У зв`язку із чим, побоюючись за своє життя і здоров`я, громадянин, перебуваючи неподалік продуктового магазину «Люкс» у Горішніх Плавнях виконав незаконну, безпідставну вимогу та передав одному з чоловіків грошові кошти в сумі 5 тис грн, які остання у подальшому передала іншому чоловікові.

У результаті вказаних протиправних дій зловмисники незаконно заволоділи грошовими коштами потерпілого на загальну суму 5 тис грн, після чого розподілили їх між собою.

Таким чином, своїми протиправними діями, що виразились у вимозі передачі чужого майна, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров`я особи (вимагання), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 189 КК України.

Епізод злочинної діяльності відносно четвертого потерпілого.

Не зупинившись на досягнутому, продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи спільний злочинний умисел, діючи повторно з прямим умислом, із корисливих спонукань, з метою незаконного збагачення, 29 травня 2018 року близько 19 годин, за попередньою змовою усієї групи, попередньо розподіливши між собою ролі, під`їхали на автомобілі «AudiA-6»  до продуктового магазину «Люкс» по вул. Строна в м. Горішні Плавні з метою вчинення вимагання грошових коштів у четвертого чоловіка .

В цей час він разом зі своєю родиною вийшов на подвір`я із гуртожитку, що знаходиться поряд на прогулянку, де до нього підійшов один із банди та, діючи відповідно до заздалегідь розробленого плану, наполіг на тому, щоб потерпілий, підійшов до вказаного магазину. Підійшовши туди, йому висунули незаконну, безпідставну вимогу передачі їм грошових коштів у сумі 5 тис грн. у якості надуманої компенсації третього потерпілого , якого нібито побив потерпілий 23.05.2018 поблизу гуртожитку, у якому проживав.

Однак, у зв`язку із відсутністю грошових коштів потерпілий вирішив не виконувати незаконні вимоги, а останні з невідомих слідству причин припинили вимагати грошові кошти у потерпілого.

Таким чином, своїми протиправними діями, що виразились у вимозі передачі чужого майна з погрозою насильства над потерпілим (вимагання), вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 189 КК України.

Епізод злочинної діяльності відносно іншого потерпілого

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 03.06.2018 перебуваючи поблизу магазину у  Горішніх Плавнях, завчасно домовившись про місце зустрічі, діючи повторно, з прямим умислом, за попередньою змовою групою осіб один з фігурантів, з корисливих спонукань, з метою незаконного збагачення, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою незаконного отримання грошових коштів від  п’ятого потерпілого , та таким чином власного протиправного збагачення, із застосуванням погроз нанесення тілесних ушкоджень останньому, висунули незаконну, безпідставну вимогу передачі їм грошових коштів в сумі 10 тис гривень за вигаданими підставами.

Побоюючись за своє життя і здоров`я, чоловік передав їм дану суму грошей.

Однак, не зупинившись на досягнутому та зорієнтувавшись у тому, що чоловік має можливість дістати грошові кошти, не припинили свої дії щодо вимагання коштів з потерпілого.

Так, 16.06.2018 р. дане угрупування із застосуванням погроз нанесення тілесних ушкоджень останньому, незаконного вимагали у нього грошові кошти у сумі 5 тис грн за вигаданими підставами передачі даної суми грошей.

Однак, у зв`язку із відсутністю коштів чоловік вирішив не виконувати незаконні вимоги, а останні з невідомих слідству причин припинили вимагати грошові кошти у потерпілого.

Призначаючи покарання обвинуваченим, суд керується загальними засадами кримінального провадження, визначеними в ст. 7 КПК України, статтями, 5065-67 КК України. Тож усім трьом фігурантам суд призначив по три роки ув’язнення.

 

Коментувати