Горішні Плавні: Фірма з заводу Жеваго виграла чверть мільярда на сміттєзвалище

0

І знову сталося, як гадалося…Департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради 27 липня 2017 року підвів результати тендеру, замовивши ТОВ «Технобудсервіс 2006» будівельних робіт аж на 232,22 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця 2021 р. там проведуть дві черги реконструкції існуючого сміттєзвалища з облаштуванням сортувальної лінії. Йдеться про автоматизований сортувальний комплекс виробництва компанії «Technobalt Eesti» (Естонія) з лінійкою обладнання, розрахованого на переробку ТПВ обсягом 30 тис т на рік.

За даними Мінрегіонрозвитку, фінансування на 90% передбачено з державного бюджету. Загальна кількість накопичених відходів на полігоні ТПВ станом на 01.01.2016 становить 488 тис тонн (80% навантаження). Населення Горішніх плавнів становить 58 тис осіб.

Звалище твердих побутових відходів знаходиться на вул. Будівельників, 59 – у районі західних відвалів ВАТ «Полтавський ГЗК» Костянтина Жеваго. Окрім безпосередньо сортувальної станції збудують також пункт утримання та стерилізації тварин.

Виконають демонтажні, підготовчі та загальнобудівельні роботи, змонтують сортувальну лінію на залізобетонних конструкціях, влаштують виробничі та адміністративно-побутові будівлі, склад із мийкою для сміттєвозів, майданчик для ТПВ, спостережні свердловини, контрольно-регулюючі ставки фільтрату, систему дренажу для збирання та відведення фільтрату, систему очищення стічних вод з оборотним водопостачанням, вбудовану твердопаливну котельню, насосні станції, електропостачання, освітлення, інженерні та комунікаційні мережі, системи відеонагляду, контролю доступу та радіологічного контролю, блискавкозахист, тротуари, огорожу, проїзди та під’їзди, а також озеленять територію.

Закупівлю оголосили у «ВДЗ» ще в липні 2016 р., а згодом неодноразово змінювали тендерну документацію і переносили розкриття. Договір і кошториси не оприлюднені, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення. Також невідомими лишились субпідрядники, якщо вони є.

Ціна угоди на 10% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 257,04 млн грн.

Столичний «Технобудсервіс 2006» належить Сергію Опанасенку – депутату Поліської райради Київської області від партії «Нова політика».

Нагадаємо, що проектну документацію по Реконструкції існуючого звалища твердих побутових відходів з облаштуванням сортувальної лінії виконало вже ТОВ «Технобудсервіс 2006»  під керівництвом Сергія Опанасенко. Дане товариство зареєстровано за юридичною адресою на вулиці Пчілки, 2, фактична адреса – вул.Набережно-Лугова, 8. За тією ж адресою знаходиться ДП  «Судномех» ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод», яке належить нардепу Костянтину Жеваго. Також за даною адресою знаходиться ТОВ «Модерн Телеком Інжиніринг», яке встановлює LED-світильники  у Горішніх Плавнях. Він обрався у парламент від округу, який включає Горішні Плавні та частину Кременчука.

Опанасенко володіє ТОВ «ТБС-РУФ» з Іриною Левченко і ТОВ «Промжитлоінвест» з Олегом Кравчуком, а також є міноритарним акціонером ПАТ «АвтоКраз» із групи Жеваго та низки інших підприємств.

Із 2009 р. донині фірма-переможець виграла тендерів на 34,47 млн грн.

Єдиним конкурентом із різницею в ціні у відсоток було кременчуцьке ПП «Рембудплюс» Ігоря Кравченка і Михайла Хохлова, яким керує Юрій Корнієнко.

Хохлов і Корнієнко співволодіють ТОВ «Шахова королева», ПП «Охоронно-детективне агентство «Цербер», а в 2015 р. йшли у Кременчуцьку міськраду від «Європейська партія України» Миколи Катеринчука. Хохлов володіє ТОВ «Укрбудкомсервіс» і ліквідованим ПП «Охоронно-детективне агентство «Цербер-Х», а також є співзасновником ТОВ «СТ Агро-Трейд Інвест». Усього із серпня 2016 р. суперник отримав держпідрядів на 6,03 млн грн.

Зауважимо, що вже традиційно протягом останніх років, у Горішніх Плавнях виграє мільйоні тендери на виконання робіт та ескізи (робочі проекти), згідно з даними Вісника державних закупівель та електронної системи «ProZorro», в значній більшості випадків — ТОВ «Технобудсервіс 2006».

2017 рік:

  • Благоустрій паркового озера. Укріплення берегів. (Капітальний ремонт водного об’єкта) — 6 млн 883 тис грн Виконання робіт до 01 вересня 2017 р.
  • Капітальний ремонт тротуарів в міському ПКіВ — 2 млн 450 тис грн. Виконання робіт до 01 липня 2017 р.
  • Реконструкція площі біля Палацу культури і творчості (робочий проект) — 151 тис 569 грн
  • Благоустрій (капітальний ремонт) території зони масового відпочинку на ділянці берега річки Дніпро м. Горішні Плавні Полтавська обл. (ескізний та робочий проект) — 175 тис 54 грн
  • Реконструкція благоустрою в районі житловий будинків №№ 74, 78 по проспекту Героїв Дніпра (ескізний та робочий проект) — 99 тис 846 грн

2016 рік:

  • Реконструкція вул.Набережної на ділянці від вул.Конституції до території будівлі по вул.Набережна, 1 – 4 млн 750 тис грн
  • Реконструкція проїзду пр. Героїв Дніпра — вул. Добровольського вздовж СШ № 6 — 3 млн 548 тис 400 грн
  • Відновлення сприятливого санітарного стану та благоустрій берегової ділянки Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж набережної від рятувальної станції до човнового причалу — 7 млн 499 тис 300 грн.

Коментувати