Горішньоплавнівські рибалки вже вийшли на лід (Фото)

0

Зима і цьому році прийшла до нас ніби то точно за календарем, але серйозних морозів поки що не було. І лише останніми днями вночі та вдень стало прохолодніше.

Відразу ж численна кількість місцевих любителів зимової рибалки вийняла з літніх схованок зимові вудочки та ящики та вийшла на підльодний лов.

В суботу морозець лише додав настрою рибакам, які рівномірно розподілились по замерзлій акваторії міської затоки Барбара. Напередодні була відлига, і на поверхні тонкого льоду стояла вода, але тепер вона замерзла і тому поверхня була рівненькою і гладенькою.

Наразі, вже понад 20 рибалок, які хочуть посмакувати смачною рибиною.

Редакція «Прозорий Погляд» бажає вдалого лову, відмінної погоди і приємного відпочинку!

Особливості грудневої риболовлі

У грудні ловлять далеко не всі види риб. Лини, карасі, соми і деякі інші риби вже впали в зимове заціпеніння, скупчившись на дні, в зимувальних ямах. Одні риби зарилися в намулу, інші стоять біля коряг. Прокинуться від сплячки вони тільки до весни, з появою перших промоїн.

По першому льоду, коли вода ще недостатньо охолола і багата киснем, кльов дуже активний. Ловиться майже вся біла риба і деякі хижаки. Риба, особливо хижа, хоче скоріше насититися, запастися жиром на майбутній голодний час.

Грудень – перший місяць зимової риболовлі, довгоочікувана пора для окунятників і щукарів. Уже за цими професійним прізвиськам ясно, яка риба особливо добре ловиться в цей час.

Груднева ловля вважається досить цікавою і через жор, і через новизну умов. У січні в тих же самих лунках риба буде ловитися набагато гірше, ніж по першоліддю. На відміну від сезону відкритої води, тепер рибалка, по льоду може дістатися до найбажаніших, але раніше недоступних для нього місць водойми. І погода в грудні часто буває морозною, але м’якою, що сприяє відпочинку і гарному настрою.

Час ловлі

Ловити в грудні можна з раннього ранку до пізнього вечора. Риба буде активно клювати весь день. Однак при північному вітрі надій на удачу мало, а при східному вітрі (або, як його називають, суховії) кльов буде слабким. Якщо подме західний чи північно – західний м’який вітер, кльов налагодиться.

 

Автор, фото: Ян Бондаренко

Коментувати