Горішньоплавнівський дракон в дії

0

Використовуючи адміністративні ресурси і одноосібно визначаючи тендерні умови, корумповані чиновники здатні «підстелити соломку» будь-якому своєму постачальнику, незалежно від якості продукції, що їм поставляється, в той час як учасники торгів з кращими пропозиціями залишаються в програші. Зазвичай, укладають контракт з тими, хто їм більше «відкатить». Або з «перевіреними товаришами» – дружніми фірмами. Ні інтереси держустанови, ні сам предмет угоди головної ролі не грають.

Редакція «Прозорий Погляд» розповість Вам про шахрайські схеми проведення тендерів на публічних закупівлях і надасть реальні приклади закупівель у Горішніх Плавнях.

Контракти з публічних закупівель часто дістаються організаціям, близьким до відповідальних за це чиновників. Схеми, за якими замовлення передається до «потрібної» компанії, приблизно такі.

Демпінг. На заходи щодо «розіграшу» держконтракту завжди має місце суперництво за ціною. Чиновник напевно вибере найдешевшу пропозицію від тих компаній, які будуть допущені до тендеру відповідно до закону і заздалегідь встановленими і оприлюдненими вимогами. Адже у нього одна з умов – економія бюджетних коштів, і в теорії йому і гривню заощадити досить, щоб умова була виконана.

Припустимо, добути державне замовлення на виконання будівельних робіт виявили бажання чотири фірми. Дві з них (назвемо їх А і Б) – сумлінні компанії. Вони не платять «відкатів» і сподіваються виграти в чесній конкурентній боротьбі. Припустимо, що максимальною ціною, з якої почнуться торги, є сума 1,2 млн. гривень. Поки йде тендер, А і Б починають погоджуватися на більш низькі суми. Є також фірма В, яка наполегливіше всіх торгується за контракт і пропонує найдешевший варіант. Ще в тендері бере участь фірма Г, яка пропонує ціну більше, ніж у В, але менше, ніж у А і Б. Демпінгуючи, фірма В відлякує А і Б, вони здаються. На тендері залишаються тільки В і Г. Перемагає при цьому В, яка запропонувала найнижчу і невигідну для себе ціну. Однак згодом організатор торгів визнає, що ця В неправильно оформила заявку і не може бути визнана переможцем: контракт дістається компанії Г, яка запропонувала ціну трохи дешевше А і Б.

Раніше, ми писали, як в тендері з приводу освітлення в місті брали участь : Товариство з обмеженою відповідальністю «Технобудсервіс 2006», Товариство з обмеженою відповідальністю «Модерн Телеком Інжиніринг», Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхбуд Монтаж» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАЙТОН України». В цьому тендері виграла київська фірма «Модерн Телеком Інжиніринг». Зауважимо, що дана була створена у 2014 році і виграла тендер уперше. Раніше її засновниками були Ігор Боровков, Сергій Даниленко та Олександр Підмогильний. Зараз ними є Володимир Вітошко, Валерій Попов та Ігор Стариш. Стариш очолює дочірнє підприємство «Судномех» ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод» Костянтина Жеваго. Вітошко є членом наглядової ради заводу.  Також з’ясувалося, що дана продукція угорської фірми «Mezei-Vill KFT» – mezeivill.hu, яку в Україні виробляє ВАТ «Мукачівський завод «Точприлад».

Нагадаємо, на початку червня 2010 року Фонд державного майна провів конкурс з продажу контрольного пакета акцій одного з найбільших підприємств Закарпаття – Мукачівського заводу “Точприлад”. Новим господарем підприємства, що випускає комплектуючі для транснаціональних корпорацій, стає київське ЗАТ “Ділові партнери” депутата Верховної Ради від БЮТ Костянтина Жеваго. “Ділові партнери”, запропонувавши за контрольний пакет акцій “Точприладу” 10,34 млн грн. при стартовій ціні 8,9 млн грн.

В цьому тендері єдиним допущеним до участі конкурентом було ТОВ «Технобудсервіс 2006« під керівництвом Сергія Опанасенко. Але про це товариство ми поговоримо згодом.

Повернемось до ТОВ «Модерн Телеком Інжиніринг».

Нещодавно Департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області проводило тендер стосовно облаштування GPS навігацією комунальної техніки. На цей раз  брали участь 5 фірм :

1) Товариство з обмеженою відповідальністю «Беніш Джі Пі Ес Україна,

2) Приватне підприємство «Автоимидж»,

3) Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «СКФ»,

4) Товариство з обмеженою відповідальністю «Охоронний холдінг»,

5) Товариство з обмеженою відповідальністю «Модерн Телеком Інжиніринг».

І як ви гадаєте, хто виграв? Вірно! Знову вже відома нам фірма «Модерн Телеком Інжиніринг».

Не коректне формування закупівлі або орфографічні помилки. Відповідно до закону всі повідомлення про майбутні торги повинні публікуватися в засобах масової інформації або на веб-сайті. Потенційні постачальники і підрядники повинні відслідковувати ці дані для подачі заявок. Однак хитрі чиновники, організовуючи тендер тільки для «своїх», діють у такий спосіб.

На сайті про публічні закупівлі з’являється оголошення, скажімо, про поставки товарів. Нехай це буде «ручка кулькова». І потенційні постачальники дійсно будуть шукати відповідний текст. Але вони навіть не здогадуються про те, що в повідомленні про прийняття заявок буде допущена помилка. Наприклад, оголошення буде містити текст «ручька кулькова» або «ручка шарековая». Також можливо й не коректне формування закупівлі. Ці «ляпи» чиновників дозволять заховати потрібні оголошення від «сторонніх постачальників». В результаті на сайті про замасковану пропозицію дізнається тільки «потрібний» постачальник.

Розглянемо на прикладі нашого улюбленого міста Горішні Плавні.

Тендер щодо “Відновлення сприятливого санітарного стану та благоустрій берегової ділянки Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж набережної від рятувальної станції до човнового причалу в м. Комсомольську Полтавської обл.”, “Відновлення сприятливого гідрологічного режиму на ділянці Дніпродзержинського водосховища в районі зони відпочинку вздовж вул. Набережної від рятувальної станції до човнового причалу в м. Комсомольську Полтавської обл.” На цей раз тендер виграло Товариство з обмеженою відповідальністю «Технобудсервіс 2006».

На початку нашої статті ми вже згадували про дану фірму. Так от! Дива почались одразу. Спочатку Департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області визначає розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі у розмірі  2990000 (два мільйони дев’ятсот дев’яносто тисяч) грн. І вже ціна акцептованої пропозиції конкурсних торгів за результатами застосування переговорної процедури закупівлі становить 7499330 (сім мільйонів чотириста дев’яносто дев’ять тисяч триста тридцять) грн. 40 коп. Як це так вийшло???

Як це так вийшло???

Наразі нас цікавлять відкриті торги – Реконструкція існуючого звалища твердих побутових відходів з облаштуванням сортувальної лінії. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі: 257043853 (двісті п’ятдесят сім мільйонів сорок три тисячі вісімсот п’ятдесят три) грн. Колосальні кошти!

Зазначимо лиш одне, що проектну документацію по Реконструкція існуючого звалища твердих побутових відходів з облаштуванням сортувальної лінії виконало вже ТОВ «Технобудсервіс 2006».

Залишається чекати на  результати проведення тендеру. Цікаво, хто цього разу «виграє» тендер???

Наприкінці ми залишили найцікавіше для вас!

Дочірнє підприємство «Судномех» ПАТ «Київський суднобудівний-судноремонтний завод» Костянтина Жеваго знаходиться за адресою: м.Київ, вул.Набережно-Лугова,8. Також за даною адресою знаходиться ТОВ «Модерн Телеком Інжиніринг».

ТОВ «Технобудсервіс 2006» під керівництвом Сергія Опанасенко зареєстровано за юридичною адресою на вулиці Пчілки, 2, а ось фактична за відомою нам тією ж адресою – вул.Набережно-Лугова, 8. Про це свідчать контактні телефони, які вказані у реєстрі та на сайтах Києва про рекламу. На ілюстраціях нижче ви можете переконатись у цьому особисто!

 

Чи співпадіння це…? Сумніваємось…

 

 

 

Коментувати