Горішні Плавні закуповують техніку для школи з переплатою у два рази.

0

24 листопада Комунальна установа «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської облради уклала договір на поставку пароконвектоматів у 36 шкіл Полтави та області за 3,8 млн грн. При цьому, ціна кожної моделі таких пічок за контрактом, в середньому, у 1,5-2 рази вища за ринкову.

За даними Prozorro, «Центр фінансово-статистичного аналізу» замовив у полтавського ТОВ «Індустріальні системи автоматизації» 37 таких пічок чотирьох моделей італійських виробників.

Замовник і постачальник узгодили ціни у 81-238 тис. грн. При цьому, середня ціна на ринку навіть на найдорожчу модель зі списку не перевищує 160 тис. грн. Для порівняння ми взяли дані з сайту «Фуд-сервіс», який спеціалізується на продажі харчового обладнання, а також інтернет-магазину Rozetka — для балансу.

Як виявилося, ціна на спецсайті навіть без знижки на 30% менша за ту, по якій ТОВ «ІСА» продає ці пічки Полтавщині. Якщо порівнювати ціну «Фуд-сервіс» зі знижкою — то ціна у договорі з «ІСА» на 60% більша. Якщо ж порівнювати ціну Rozetka — то 35%. Тобто загалом іде мова про переплату 0,9-1,5 млн грн за всю поставку, в залежності від обраного майданчика.

Можна додати, що вартість договору передбачає і вартість доставки пароконвектоматів у кожну школу. Але навряд чи такі послуги можуть коштувати більше, ніж третина вартості самого товару.

За умовами договору ТОВ «ІСА» має привезти усю техніку до 10 грудня та надати один рік гарантії. Пароконвекційні пічки отримають 25 закладів Полтавської області. Три з них – у Кременчуцькому районі. Це Козельщинський та Новогалещинський ліцеї, а також школа №4 у Горішніх Плавнях.

Оплату за ці апарати постачальник отримає упродовж 20 днів після поставки.

Додамо, що КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської облради зараз також проводить тендери на холодильники, морозилки, а також столи та інше обладнання для харчоблоків майже на 5 млн грн. Сподіваємося, що там ціна буде ближча до ринкової.

Довідково. Пароконвектомат або пароконвекційна піч — це професійне кухонне теплове обладнання, яке використовує різні режими поєднання пари та конвекції для приготування їжі. Такі пічки дозволяють замінити кілька видів теплового обладнання: пароварку, шафу для смаження, конвекційну піч, електроварку, плиту, сковороду. Різні режими роботи дозволяють в одному пристрої застосовувати обсмажування, запікання, розігрів, випічку, вистоювання, варіння на пару, гасіння. Таке приготування знижує витрати масла і покращує дієтичні властивості їжі.

 

Коментувати