Як Біланівський кар’єр знищить Псел та Дніпро

0

У Горішніх Плавнях триває розробка Біланівського кар’єру. Працює важка техніка – екскаватори знімають грунт, вантажівки вивозять його подалі від промислового майданчика.

Всі провідні експерти, геологи, екологи б’ють на сполох, адже розробка Біланівського родовища залізистих кварцитів призведе до катастрофічних наслідків. Найбільшу загрозу становить розташоване поряд уранове родовище. Через нього кар’єр Біланівського ГЗК призведе до радіоактивного забруднення середовища.

Ще одна загроза Біланівського ГЗК – інфільтрація та потрапляння у підземні води та річки відходів зі ставка-випарника НПЗ. Забруднення нафтою – одне з найстрашніших. Наш регіон стане небезпечною і отруйною зоною. Екологи не раз попереджали про катастрофу, пов’язану із близьким (лише 700 метрів!) розташуванням до ГЗК ставка-випаровувача «Укртатнафти» . Якщо Біланівський ГЗК почне діяти, ставок інфільтрується у тіло кар’єра.

Окрім токсичних відходів, ГЗК доведеться боротися і зі своїми кар’єрними ропами, таким собі дуже солоним розчином. Все це змішається і ропи з фенолами доведеться кудись скидати. Найреальніший варіант для скидання отрути – це Псел, де ця суміш все знищить. Із Псла вона потрапить у Дніпро. Річки стануть отруйними і мертвими.

 

Коментувати