Як діють чиновники міста коли у відкритих торгах перемагає “не зручна компанія”

0

Міська влада все продовжує озеленювати місто міфічними рослинами на які витрачає мільйони, кожного разу використовуючи різні схеми обходу закону, прозорості закупівель та замилювання очей містянам.

Чиновники Горішніх Плавнів які без жодних мук сумління наживаються на закупівлях.

До закупівель деяких замовників не підступитися, бо там уже все “вирішено”. А коли у тендері перемагає “не зручна компанія” так замовлення зразу відміняють по причині скорочення видатків. А якщо вирішуєш оскаржити цей тендер в Антимонопольному комітеті, замовник його скасовує й оголошує заново, ще більше заточуючи під свого постачальника, а у випадку з Горішніми Плавнями просто змінюють замовника.

Розглянемо випадок котрий зацікавив нас.

Був тендер у серпні поточного року на суму 2 400 000 грн., замовником котрого виступало КП “СпецЕко” на придбання кущів, дерев, трави, зелених насаджень в цілому. Планувало закупити підприємство, 6774 одиниць товару але по волі випадку, гроші на цю купівлю закінчились, чи не вистачило чи ще якісь причини, і аукціон в котрому перемогла “не зручна компанія” відмінили, згідно Закону, у зв’язку зі скороченням видатків на здійснення закупівлі товарів. Нагадую що це фінансування міського бюджету! (Тобто сиділи чиновники сиділи, думали чого ще місту не вистачає, вирішили що замало зелені та виділили на придбання майже два з половиною мільйони. А потім ще раз посиділи, вирішили що рослинності достатньо і ця покупка марна.- ред.)

На перший погляд все дуже логічно але оголошений новий тендер в день відміни попереднього, зламав всю логіку.

Новий тендер на придбання зелені у кількості 7668 штук на суму 3 000 000 грн., замовником якого виступило ЖКХ Горішніх Плавнів, котре до цього взагалі не мало ніякого відношення до озеленення та благоустрою міста та в подібних закупівлях не приймало участь. Але незважаючи ні на що, аукціон відбувся і переможцем в ньому виявилась компанія котра програла в попередньому.

Тобто для “Спец Еко” грошей немає, а для ЖКХ є. Постає питання, яке різниця хто виступає в ролі замовника і якій структурі виділяти гроші, коли озеленювати планується місто!? Наше загальне місто в якому ми всі живимо, яка різниця в тому хто закуповує ті міфічні рослини у такій великій кількості, де ті рослини ростуть і навіщо їх взагалі купувати перед зимою.

Коментувати