Інфаркт у молодого хлопця

0

4 жовтня 2016 року близько 11-ї години вечора на підстанцію екстреної медичної допомоги в Горішніх Плавнях надійшло повідомлення з вулиці Космонавтів від 29-річного містянина з приводу гострого болю в області серця.

Як повідомили на підстанції, пацієнт, який є співробітником одного з приватних підприємств міста, розповів, що відчув себе погано після важкого фізичного навантаження на роботі. З діагнозом інфаркт міокарда він був госпіталізований в міську лікарню, де йому була своєчасно проведена терапія. Пацієнта перевели в реанімаційне відділення і в його стані медпрацівники відзначають позитивну динаміку.

Як відзначають співробітники підстанції, останнім часом інфаркти значно «помолодшали». Нерідкі такі випадки їх виникнення у віці до 30-ти років, що раніше відбувалося вкрай рідко. Позначається малорухливий спосіб життя, шкідливі звички і стреси.

Що треба знати кожному про інфаркт? Ознаки інфаркту міокарда

Інфаркт міокарда є дуже поширеним захворюванням і часто стає причиною раптової смерті. При інфаркті відбувається омертвіння тканин серця внаслідок порушення кровопостачання при спазмі або закупорці кровоносної судини тромбом. У чоловіків ризик інфаркту набагато зростає після 40 років. Проте сьогодні з цим діагнозом у лікарні виявляються і чоловіки до 30 років. Якщо у чоловіків зрілого віку інфаркт розвивається в результаті атеросклеротичних змін коронарних судин, то у молодих він частіше настає в результаті тривалого їх спазму. Інфаркт в цьому випадку буває великою і небезпечною для життя. Жінкам ризик інфаркту загрожує після настання менопаузи з 50-55 років. Вони переносять інфаркт важче, ніж сильна половина людства.

Підвищення артеріального тиску сприяє появі атеросклерозу і підвищенню потреби серця в кисні. Дуже часто атеросклероз викликає механічне пошкодження судин і утворення тромбів, в результаті чого блокується приплив крові і розвивається інфаркт міокарда серця. Найстрашніше – це коли відбувається раптове зупинка серця. Непередбачена зупинка серця може відбуватися у людей, які страждають серцевими нападами і в тих, хто посилено займається фізичними вправами і важкою працею. При цьому у серцевого м’яза з’являється підвищена потреба в кисні і поживних речовинах, а тромби блокують їх надходження.

Щоб уникнути інфаркту міокарда, Треба дотримуватися здоровий спосіб життя, а це – правильне харчування, фізична активність,виключення паління і помірне споживання алкоголю. Розвитку інфаркту сприяють підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, ожиріння і збільшення вмісту холестерину в крові. Якщо у вас є хоча б один із симптомів даних захворювань або у вас на роду у когось були інфаркти, то придбайте прилад для контролю тиску і постійно перевіряйте тиск, а також здавайте аналіз для визначення рівня холестерину в крові. Особливо рекомендується спостерігати за своїм здоров’ям всім людям старше 50 років. Намагайтеся дотримуватися таких правил:

1. Тримати рівень артеріального тиску на рівні 90-140 мм.рт.ст.
2. Не додавати у вазі, якщо вага вище норми, то поступово знижувати його.
3. Відмовитися поступово від шкідливих звичок.
4. Вести рухливий спосіб життя.
5. Відводити більше часу відпочинку і уникати стресових ситуацій.
6. Вміти радіти і мати оптимістичне ставлення до життя.

Інфаркт завжди несподіванка, як для самого хворого, так і його близьких. Як не розгубитися при серцевому нападі і вчасно розпізнати інфаркт? Якщо раптом ви відчули біль у серці, то це ще не привід для страху про те, що у вас серцевий напад. Болі можуть бути викликані міжреберної невралгією і остеохондрозом.

Передвісниками інфаркту найчастіше бувають почуття дискомфорту і тяжкості грудей під час швидкої ходьби або фізичного напруження. Після відпочинку такий стан проходить і біль зменшується. Дуже часто біль відчувається не в грудях, а в лівій руці, в шиї, лікті, спині і навіть в нозі. Іноді навіть людина може відчувати зубний біль у лівій щелепи. Багато людей не розуміють, що болі пов’язані з серцем і втрачають дорогоцінний час. Якщо болі в серці посилюються при навантаженні, то це серйозний сигнал, щоб швидше звернутися до кардіолога. Стенокардія передує інфаркту.

Головна ознака інфаркту – дуже сильна кинджальний біль за грудиною. У багатьох хворих при інфаркті з’являється холодний піт, шкіра приймає блідо-сірий колір, відчувається слабкість і запаморочення, задишка і почастішання пульсу. Болі при інфаркті сильні і затяжні, а напади йдуть по 10-15 хвилин. Намагатися перетерпіти біль не можна, при інфаркті будь-яке зволікання небезпечно. Тому терміново необхідно викликати швидку допомогу. Не слід бігати по кімнаті в очікуванні швидкої, краще заспокоїтися, випити нітрогліцерин і сидіти, опершись на спинку стільця. Якщо від однієї таблетки нітрогліцерину не стало легше, то через 5 хвилин прийміть ще одну таблетку. Не намагайтеся самостійно знижувати тиск, цього не можна робити при інфаркті. Можна розжувати півтаблетки аспірину.

Близько половини померлих від інфаркту хворих не чекають приїзду швидкої допомоги. Це пов’язано з тим, що більшість хворих лякаються смерті і намагаються самостійно дійти до стаціонару або поліклініки. Рухатися, спускатися і підніматися по сходах при інфаркті не слід. Це і є причиною смерті багатьох під час серцевого нападу. Якщо надати грамотну медичну допомогу хворому протягом 40 хвилин, то повноцінне життя можлива і після інфаркту. Сьогодні близько 80% людей перенесли інфаркт через 4-6 місяців виходять на роботу і повертаються до нормального життя.

 

Коментувати