Інформує Горішньоплавнівський військкомат

0

Горішньоплавнівським об’єднаним міським військовим комісаріатом у січні 2018 року отримані листи талонів на право одержання проїзних квитків з 50% знижкою їхньої вартості на 2016 – 2021 роки.

Відповідно до пункту 7-1 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни» від 12 травня 1994 р. N 302 листи талонів на право одержання ветеранами війни, проїзних документів (квитків) з 50-відсотковою знижкою їх вартості органи Міноборони (в даному випадку — міські (районні) військові комісаріати) видають учасникам бойових дій за місцем реєстрації ветерана.

Факт видачі талонів заноситься:

– в картки персонального обліку (для пенсіонерів, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»);

– в облікові картки військовозобов’язаних;

– в книгу персонального обліку військовослужбовців (інших осіб), яким видані посвідчення учасник бойових дій, нагрудні знаки «Ветеран війни – учасник бойових дій» та листи талонів на право одержання проїзних квитків з 50% знижкою їх вартості – під особистий підпис отримувача.

Список на видачу листів талонів з підписами отримувача оформляється в двох екземплярах, акт на списання в трьох екземплярах, з яких один екземпляр списку та два екземпляра актів на списання щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, представляється до відділу соціального забезпечення обласного військового комісаріату.

Звертаю увагу на те, що листи талонів на право одержання проїзних квитків з 50% знижкою їх вартості отримані на 2016 – 2021 роки, тому, в ході роботи по видачі зазначених талонів по даним обліку відповідальними посадовими особами військового комісаріату буде обов’язково перевірятися термін дії раніше виданих ветерану війни листів талонів (мається на увазі листи талонів з терміном дії на 2012-2017 роки).

У разі, якщо попередні талони були видані з терміном дії на 2012-2017 роки, обов’язково буде проведено «погашення» талонів за 2016 та 2017 роки шляхом закреслення цих років. (Наприклад: учаснику бойових дій раніше було видано лист талонів з терміном дії на 2012-2017 роки.

В січні 2018 року ветеран звернувся за отриманням листів талонів на пільговийпроїзд з терміном дії на 2016-2021 роки. В такому випадку учаснику бойових дій видається лист талонів терміном дії на 2016-2021 роки,в якому буде попередньо закреслено 2016 та 2017 роки). Інформація про «погашення» талонів за 2016-2017 роки зазначається в списку на видачу талонів в графі «Серія, номер листа талонів».

Не допускається видача військовими комісаріатами листів талонів учасникам бойових дій, які визнані інвалідами війни, оскільки цій категорії листи талонів видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина (пункт 7-1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 ).

У разі виявлення осіб, які одночасно мають і “Посвідчення учасника бойових дій”, і “Посвідчення інваліда війни” військовими комісаріатами проводитиметься робота по вилученню “Посвідчення учасника бойових дій” (пункт 12-1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302).

Відносно учасників бойових дій, які звільнятимуться з військової служби за контрактом у 2018 та наступних роках, з приводу отримання (або не отримання) ними листів талонів за місцем служби будуть робитися відповідні запити до військових частин, що може зайняти тривалий час до отримання необхідної відповіді.

Рекомендуємо під час отримання при звільненні у військовій частині необхідних документів, звернутися до командування щодо видачі військовослужбовцю довідки про отримання (або не отримання) ним листів талонів на 2016-2021 роки.

В разі втрати ветераном війни листа талонів повторна їх видача законодавством не передбачена.

З питань одержання листів талонів громадянам-учасникам бойових дій необхідно особисто звернутися до Горішньоплавнівського ОМВК (м.Горішні Плавні, вул.Строни,9, кімната №4 у вівторок та четвер з 8.00 до 11.00 та з 13.00 до 16.00) із заявою на видачу листа талонів та згодою на обробку персональних даних (зразок заяви заявнику буде надано).

При собі мати наступні документи: оригінал посвідчення учасника бойових дій та його копію (копія буде долучена до заяви та залишається у військовому комісаріаті), оригінал паспорта громадянина України та копії 1 , 2 та 3, 10 та 11 сторінок (копії будуть долучені до заяви та залишаються у військовому комісаріаті), оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та його копію (копія буде долучена до заяви та залишається у військовому комісаріаті).

 

Військовий комісар Горішньоплавнівського
об’єднаного міського військового комісаріату
підполковник Е.М. Марченко

Коментувати