Катамаранами, на котрих каталися містяни влітку, комунальне підприємство заволоділо незаконно та факту користування не визнає (доповнено 11 листопада)

0

Продовжуємо аналізувати інформацію яку надають представники ПП “Підйомно-транспортне обладнання”, з котрим місцева влада на ряду зі КП “СпецЕко” співпрацює з початку року, замовляючи товари але на умовах словесних домовленостей, тобто не законно. 

В березні 2020 року комунальне підприємство СпецЕко замовило у підприємства “Підйомно-транспортне обладнання” катамарани «Fiesta 4» вартістю по 93 000,00 грн. кожний, на загальну суму 186 000,00 грн.,тобто дві штуки. За попередньою домовленістю сторін, підписання з боку КП «СПЕЦЕКО» відповідного договору на поставку катамаранів та необхідних до них товаросупровідних документів передбачалось в день здійснення їх доставки на зазначене підприємство. На виконання досягнутої домовленості з посадовими особами КП «СПЕЦЕКО», 24 березня 2020 року було підготовлено договір поставки.

Катамарани були одержані в той же день посадовими особами КП «СПЕЦЕКО», в зв’язку з чим стороною постачальника, відразу було запропоновано підписати з боку КП «СПЕЦЕКО» договір поставки від 24 березня 2020 року зі специфікацією та документи на отримання товару, а саме видаткову накладну, товарно-транспортну накладну та здійснити оплату за передані катамарани у розмірі 186 000,00 грн.

Отримавши доставлені катамарани, посадові особи КП «СПЕЦЕКО» запевняли, що ними найближчим часом будуть підписані надані документи на поставку та отримання цих катамаранів та буде здійснено оплату.

До даного часу, з боку КП «СПЕЦЕКО» так і не були підписані ані договір, ані товаросупровідні документи, якими підтверджується факт отримання цих катамаранів підприємством КП «СПЕЦЕКО» і звісно не здійснено оплати.

Як всім відомо, що протягом літнього сезону поточного року, зазначені катамарани, систематично надавалися у прокат відпочиваючим за гроші.

Оскільки згідно з чинним законодавством право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна (ст. 334 Цивільного кодексу України), а факт передачі вказаних вище катамаранів не був оформлений у зв’язку з ухиленням посадових осіб КП «СПЕЦЕКО» від підписання необхідних документів на одержання товару і не було здійснено за нього оплати, тому право власності на ці катамарани до КП «СПЕЦЕКО» не перейшло, і вони залишились належати постачальнику на правах власності.

Дані факти свідчать про заволодіння посадовими особами КП «СПЕЦЕКО» катамаранами «Fiesta 4», які зловживаючи довірою та своїм службовим становищем, привласнили катамарани, і в подальшому використовують їх для власних потреб.

КП “СпецЕко” не визнає факту користування даним майном!  

Таке незаконне заволодіння може свідчити також про те, що зазначені катамарани могли бути не оприбутковані у встановленому законодавством порядку на баланс даного комунального підприємства, а їх використання з одержанням плати за надання в користування, могло здійснюватись посадовими особами без оформлення відповідних документів в особистих цілях та з метою особистого збагачення.

З усього вище викладеного можна зробити висновок, що місцева влада та підконтрольні їй комунальні підприємства, не втрачають можливості збагатитися за рахунок інших, ні нехтують фінансовими схемами та шляхом обману набивають власні кишені. І це дорогі читачі, тільки вершина айсбергу, страшно припустити скільки всього ми ще не знаємо і скільки насправді бюджетних коштів пішло “не за призначенням”.

На останок додам, що нашій редакції взагалі дуже пощастило стати свідками цієї ситуації і розбиратися у деталях, адже подібні махінації провертаються “без сторонніх очей”.

(Заява про вчинення кримінального правопорушення за фактом незаконного заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, прийнята правоохоронними органами. Інформаційні подробиці  надані представниками ПП ” Підйомно-транспортне обладнання”

(доповнено) По даній справі відкрито кримінальне провадження  за ст. 356 Кримінального Кодексу України “Самоправство”

Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника.

Карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

 

Коментувати