Комсомольськ: алергія на амброзію і міську владу

0

ЗМІ міста Комсомольська, які підпорядковуються міській владі без упину поширюють інформацію щодо амброзії. На офіційному сайті Комсомольської міської ради також є стаття з цього приводу та рекламою нового препарату «Алерго STOP амброзія». Ось уривок з даної статті: «Звичайні методи боротьби з амброзією – скіс до цвітіння (2 рази в сезон) або виривання з коренем – є малоефективними й дорогими, оскільки коренева система може досягати кілька метрів в глибину, а від кореня, скошеної рослини, посилюється зростання вегетативної системи, що призводить до проростання 2-3 молодих пагонів. Знищення амброзії виборчими гербіцидами й пестицидами загрожує забрудненням підземних вод і ґрунтів, несе небезпеку флорі й фауні».

Також, в недавньому випуску місцевої газети «Телеекспрес», виділена сторінка для цієї тематики. Зазначимо, що нинішній мер пан Биков, хоче боротися з амброзією силою місцевих жителів Комсомольська, а саме створювати суботники, на яких люди будуть розпилювати «чудо-препарат» для боротьби з амброзією. Насамперед проводити випробування на жителях міста не дуже влучна ідея, бо хтозна, в кого може розвитися алергія на даний препарат.  Відомо, щоб обробляти рослини будь-яким препаратом, потрібні навички та спеціальна захисна одежа.

Несхвально і те що в першу чергу цим препаратом будуть дихати вагітні жінки, діти та люди похилого віку, адже їх імунітет самий уразливий і негативний вплив може буду дуже небезпечним. Намір боротися з амброзією є похвальним, але чому не враховують безпеку життєдіяльності містян?

Зазначимо, що основним Законом, що гарантує права людини, безпеку життєдіяльності в нашій державі, право громадян на безпечні нешкідливі умови праці та їх проживання в навколишньому середовищі, є Конституція України. У Конституції України головними правам, свободам і обов’язкам людини й громадянина присвячений весь другий розділ – Ст. 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторкані і безпека визнається в Україні найвищою соціальною цінністю. Насамперед, міський голова Дмитро Биков повинен дотримуватись цих принципів, бо виходить, що комсомольчани будуть виступати в ролі піддослідних кроликів! Цікаво, чи пан Биков також буде долучатися до суботників?

скачанные файлы (1)

В 2016 році планують обробити у Комсомольську 100 гектарів бур’яну і виділити з міського бюджету майже 2,5 мільйонів гривень на 50 тис. літрів препарату. Відомо, що 1 літр рідини «Аллергостоп» коштує 30 грн. Для обробки одного гектара необхідно 300 літрів препарату. У Комсомольську заплановано знищити 100 га. За розрахунками, на зазначені 100 га необхідно 30 тисяч літрів препарату сумою в 900 тисяч гривень, але не як 2 млн. 452 тис. 627 гривень!

Відзначимо, що в 2015 році на боротьбу з амброзією виділялося  75 тисяч 124 гривні, а зараз – 2,5 мільйона гривень! Бюджет росте і кишені місцевих чиновників теж, тільки в геометричній прогресії! Якби міська влада дійсно хотіли викорінити амброзію, а не примножити свої статки.

Зазначимо, що фахівці рекомендують знищувати бур’ян його ж зброєю – витісненням іншими рослинами. Наприклад, висаджувати на місці амброзії газонні трави або багаторічники. Цей метод отримав назву «штучне залуження».

Громадська організація «Запорука» пропонує міській владі насамперед дотримуватися Конституції України та дбати про здоров’я мешканців міста Комсомольська.

DCYrY7qfIA8

Коментувати