Комсомольськ: Нову назву місту повинні давати його жителі, а не Рада!

0

З того часу, як депутати Верховної Ради України розійшлися до наступного пленарного засідання, яке відбудеться 15 березня, щодо перейменування міста Комсомольська, в рамках декомунізації, мешканці міста у соціальних мережах, жваво обговорюють нові, сучасні назви для рідного міста. Варіантів досить багато, ось наприклад: Новодніпровськ, Добровольськ, Дніпрове, Наддніпрянськ, Вільнодніпровськ та інші. Багато хто вважають, що достойною назвою міста стане милозвучне нове ім’я, а саме – Новодніпровськ.

Містяни впевнені, що влада Комсомольська їхню думку ігнорує, адже змінити інтерпретацією і залишити стару назву– то не є вихід, бо Парламент не згоден з рішенням міськради. Також нагадаємо, що Комітет ВРУ підтримав нову історичну назву місту – «Горишні Плавні» і перейменування лише справа часу.

Чому б мерії не запропонувати жителям міста на офіційному сайті Комсомольської міської ради, вирішити онлайн голосуванням питання перейменування міста і обрати нову назву, яка буде достойною?

Громадська оргDCYrY7qfIA8анізація «ЗАПОРУКА» впевнена, що найголовніше у цьому, щоб дали можливість законним шляхом громаді визначитися з новим іменем, а не Верховній Раді вирішувати і присвоювати ім’я місту.

 

 

Зауважимо, що ситуація надзвичайно напружена в місті, люди мають як одну думку, так і іншу щодо перейменування міста Комсомольська. І на глибоке переконання і депутатів, і більшості громадськості, для того, щоб не допустити протистояння, для того, щоб зберегти спокій та порозуміння в громаді в цілому, потрібно прийняти тверде й остаточне рішення щодо перейменування міста.

Нагадаємо, що 9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла Закон “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки”. Відповідно до закону, пропаганда комуністичного і/або нацистського тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного комуністичного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму і забороняється.

Також забороняється виготовлення, розповсюдження, публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, в тому числі пам’яток, символіки нацистського тоталітарного режиму, публічне виконання гімнів СРСР, РРФСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Коментувати