Мер Горішніх Плавнів не впевнений чи вистачить газу для опалення житлових будинків.

0

Мер міста, Биков нарешті, у кінці жовтня, надав пояснення чому у домівках горішньоплавнян досі немає опалення. 

Головний аргумент – це висока температура на вулиці, незважаючи на те що за останні тижні спостерігається тенденція суттєвого зниження температури у ночі. Також мер повідомив, що відкласти початок опалювального сезону, на невизначений термін, економічно вигідно, бо якщо зараз подати споживачам тепло, автоматично буде підігріватись вулиця та вуличне повітря яке, за переконанням мера, і так достатньо тепле.

До всього цього, він не впевнений у кількості газу у газосховищах України. Можливо він вважає, якщо не опалювати будинки у Горішніх Плавнях то газу якимось чином до дастся.

Між тим, запаси газу станом на 1 вересня-2021 майже досягли їх рівня в цей же період у 2019 році (59% або 18,25 млрд куб. м), але суттєво нижчі за рівень 2020 року – 82,8% або 25,63 млрд куб . м.

У 2016 році цей показник становив 40,4% (12,49 млрд куб. м), у 2017 – 48% (14,84 млрд куб. м), у 2018 – у 47,3% (14,63 млрд куб. м).
Щодо рівня закачування в ПСГ низки європейських країн, то найвищий він у Польщі – 91,1% та найнижчий в Австрії – 46,4%, свідчить презентація НАК “Нафтогаз України”

“Нафтогаз України” стверджує що газу вистачить на всіх, але нажаль у мера Бикова інші переконання, та скоріш за все газовий котел у будинку.

У соцмережах мешканці Горішніх Плавнів обурюються та скаржаться на холод і приводять на приклад Кременчук і Полтаву, де тепло вже є.

Горішні Плавні планують увімкнути тепло в перших числах листопада, всі інші міста та селища розпочали опалювальний сезон. Про це зазначив Олег Сінегубов на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося в Одесі. 

Тож, чекаємо!.

 

 

 

Коментувати