Міська влада надала відповіді на нагальні запитання від містян

0

Одне з нагальних питань – коли буде відновлено гаряче водопостачання в місті?
– Із 1 червня зупинено подачу гарячої води споживачам від котельні у пров. Енергетиків, 31, що зумовлено підготовкою теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021/2022 років і підготовкою до ІІ етапу реконструкції даної котельні зі встановленням біопаливного котла, що відбувається в рамках спільного з НЕФКО проєкту. Зараз тривають роботи з обслуговування та поточного ремонту теплотехнічного та електротехнічного обладнання центральної опалювальної котельні та чотирьох центральних теплових пунктів (ЦТП), державна повірка засобів обліку природного газу, холодної води та теплової енергії котельні та ЦТП. Проводиться гідравлічне випробування магістральних та внутрішньо квартальних теплових мереж і усунення виявлених пошкоджень. Також було заплановано капітальний ремонт ділянки магістральної теплової мережі Ду 500 мм із використанням трубопроводів у сучасній пінополіуретановій тепловій ізоляції та реконструкцію теплової камери ТК205 на перехресті вулиці Миру та проспекту Героїв Дніпра. На вул.Гірників у шести теплових камерах проводиться повна заміна старих сальникових компенсаторів, вони експлуатуються вже понад 40 років, на сучасні сильфонні, що не потребують обслуговування, заміна запірної арматури. Також будуть проводитися підготовчі роботи до реконструкції котельні у пров. Енергетиків, 31 із метою забезпечення запуску твердопаливного котла без довгої зупинки котельні. Усі заплановані роботи планують закінчити на початку серпня, після чого й буде відновлено подачу гарячої води споживачам.
Запитання: Чи в кожній школі буде сформовано десяті класи у 2021-2022 навчальному році, чи тільки у СЗОШ № 5 та ЗОШ № 3?
– Згідно з проєктом мережі та за бажанням випускників дев’ятих класів, у 2021-2022 навчальному році десяті класи буде відкрито в усіх семи школах Горішньоплавнівської громади. Зокрема, у СЗОШ № 5 та ЗОШ № 3 буде сформовано по два десятих класи, в інших школах – по одному. Загалом їх буде дев’ять, там навчатимуться 240 учнів, середня наповнюваність – 26,6.
Запитання: Триває заміна плитки від вул. Конституції в бік яхт-клубу, але її було укладено 5 років тому. Із чим пов’язана заміна покриття? За чий кошт виконуються роботи?
– У ході експлуатації дорожнього покриття на вул. Набережній було виявлено брак плитки. Підрядник, який виконував роботи, звернувся до виробника плитки з претензією щодо її якості та вимогою замінити бракований товар. Виконуючи гарантійні обов’язки, підрядник вирішує питання щодо заміни неякісної плитки на окремих ділянках дороги. Кошти на це з міського бюджету не виділялися.
Запитання: Як проходить вакцинація в місті і які види вакцин доступні сьогодні для щеплення?
– На даний час проводиться щеплення громадян відповідно до ІV етапу дорожньої карти вакцинації проти коронавірусної інфекції, а саме: громадян віком 60-64 роки, дорослих від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, інших категорій населення та професійних груп, які перебувають у групі ризику щодо інфікування ковідом (педагогічні, медичні працівники, працівники соціального захисту, державні службовці). За наявності залишкових доз щеплюються інші категорії населення згідно з попереднім записом. Щеплення проводиться вакцинами СoronaVaс і Pfizer/BioNTech. Станом на 14.07.2021 року поставки вакцини AstraZeneca відсутні. Найближчим часом розпочнеться останній, V етап вакцинації – щеплення буде проводитися всім бажаючим від 18 років та старше з правом вибору вакцини, яка буде в наявності. Записатися на щеплення вакциною Pfizer/BioNTech ви можете у свого сімейного лікаря, з яким уклали декларацію, або за телефоном 050-366-42-87. Для проведення щеплення при собі необхідно мати паспорт і декларацію.
Станом на 19 липня в Горішніх Плавнях у пунктах вакцинації, мобільними бригадами з імунізації проти COVID-19 здійснено 10 260 щеплень.
І вакцинацію пройшли 6 302 особи:
– вакциною CoronaVac – 1 921 особа;
– вакциною Pfizer-BioNTech -2 551 особа;
– вакциною AstraZeneca – 1 830 осіб.
І і ІІ вакцинації пройшли 3 958 осіб:
– вакциною CoronaVac – 1 211 осіб;
– вакциною Pfizer-BioNTech – 1 157 осіб;
– вакциною AstraZeneca – 1 590 осіб.
В Україні вже зареєстровано смертельно небезпечний штам коронавірусу «Дельта». Тож закликаю всіх представників територіальної громади пройти щеплення вакцинами, які схвалені ВООЗ і є доступними сьогодні. Кількість вакцини Pfizer/BioNTech обмежена. Вакцина СoronaVaс, що широко використовується в Україні, досить добре зарекомендувала себе й здатна вберегти вас від небезпечних ускладнень після коронавірусної інфекції. Тому закликаю не відкладати імунізацію від COVID-19, бути свідомими й завбачливими, пройти щеплення до появи нової хвилі небезпечної хвороби.
Запитання: У горішньоплавнівців виникає багато питань щодо протипоказань до щеплення вакцинами проти COVID-19…
– Американський коледж алергії, астми й імунології (ACAAI) рекомендує проводити алергологічний скринінг перед вакцинацією, що являє собою опитування пацієнта. Якщо були серйозні алергічні реакції на будь-яку вакцину, то перш ніж робити щеплення, необхідно проконсультуватися з алергологом.
За рекомендаціями Європейської академії алергології та клінічної імунології (EAACI), навіть при алергічній реакції на першу дозу вакцини від ковіду не варто виключати можливість введення другої дози. Якщо алергічна реакція на першу дозу не загрожувала життю, у британських рекомендаціях пропонується робити другу дозу тієї ж вакциною навіть без консультації з алергологом. У разі життєзагрозливої (анафілактичної) реакції на першу дозу, вакцину змінюють на іншу, а саму вакцинацію проводять у стаціонарі. Усі вакцини від ковіду – неживі. Коли у вас виникають запитання щодо проведення вакцинації – звертайтеся безпосередньо до свого сімейного лікаря, з яким укладено угоду.
Запитання: Чи планується реконструкція літнього концертного майданчика в Парку культури і відпочинку? Адже там проходить дуже багато масових культурно-мистецьких заходів різного рівня.
– Два роки тому було здійснено реконструкцію території парку: встановлено сучасне освітлення, нові лавочки, забезпечено безкоштовний Wi-Fi, відремонтовано сцену літнього концертного майданчика, яку сьогодні вже понівечили вандали. Також руками «небайдужих» городян розмальовано фасад новозбудованого міського ФОКу, пошкоджено фасад ФОКу ПрАТ «Полтавський ГЗК». Але все ж таки сподіваємося на зростання свідомості в територіальній громаді.
Дизайн зовнішнього вигляду літнього концертного майданчика в міському парку відпрацьовуємо. Наступного року за наявності фінансового ресурсу плануємо затвердити проєкт із його реконструкції.
Запитання: Із настанням спеки Дніпро знову вкрився буро-зеленими водоростями. Через це турботливо облаштована берегова зона на вул. Конституції не надто придатна до відпочинку. Тим часом водний комбайн, придбаний торік для очищення акваторій, показово стоїть на території рятувальної станції. Яка доля цього дива техніки? Чи є шанси в міста повернути його виробникові?
– Водний комбайн не вирішує питання цвітіння р. Дніпро, бо має інше функціональне призначення – косіння очерету, збір сміття з поверхні.
Водний комбайн, про який ідеться у запитанні, вважається непридбаним у зв’язку з невідповідністю технічним параметрам та вимогам, які ми подали на тендер. Продавець доставив іншу машину. Із цього приводу виникло багато спірних питань, які вирішуються в судовому порядку. Тому водний комбайн не використовується і має бути повернутий постачальнику.
Запитання: Міст через річку Псел у напрямку Кременчука зараз в аварійному стані. Ще одна аварійна ділянка – район залізничного переїзду в напрямку с. Дмитрівки. Чи є якісь домовленості щодо ремонту цих доріг?
– Дороги сполученням Дмитрівка – Горішні Плавні та Кременчук – Горішні Плавні є дорогами загального користування місцевого значення й обслуговуються Державним підприємством (ДП) «Агентство місцевих доріг». Вони не перебувають на балансі нашої територіальної громади та є за межами її відповідальності. Було складено спільний акт обстеження технічного стану доріг, за яким ДП «Агентство місцевих доріг» визначило їх пріоритетними та включило до графіка проведення ремонтних робіт у 2021 р. Зараз ДП «Агентство місцевих доріг» виконує роботи на ділянці залізничного переїзду в напрямку с. Дмитрівки та має наміри розпочати дорожньо-ремонтні роботи на мосту через річку Псел у напрямку Кременчука. Щотижнево в телефонному режимі виконується обмін інформацією стосовно виконання робіт.
Запитання: На вулиці стоїть неймовірна спека. Раніше у парку працювала охолоджувальна рамка. Чи планується встановлення по місту таких цьогоріч?
– Ні, не планується. Щодня у спеку КП «СпецЕко» спецтранспортом здійснює полив доріг і вулиць міста. У Парку культури і відпочинку щодня із 10.00 до 21.00 працює рамка «водяна завіса», встановлена КП «Міськсвітло», а також фонтан.
Запитання: На просп. Героїв Дніпра ведуться роботи з укладання бордюрів. Чи будуть враховані потреби людей з інвалідністю?
– Роботи з укладання бордюрів є підготовчими перед капітальним ремонтом дорожнього покриття. Бортовий камінь на просп. Героїв Дніпра встановлюється з урахуванням укладання двох шарів асфальтобетону загальною товщиною 10-12 см. Після завершення робіт пішохідні переходи будуть відповідати ДБН В.2.2-40:2018 (Інклюзивність будівель та споруд), при цьому різниця між висотою пішохідного переходу та висотою дорожнього полотна буде не більше 0-5 см.
Запитання: У будинку на просп. Героїв Дніпра, 13 у деяких квартирах відсутня подача газу. Чому виникла така ситуація?
– Відключення газу відбулося з метою виконання ремонтних робіт газовою службою 30 червня поточного року, які були завершені в той же день. Відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання», запуск газу проводиться тільки за наявності всіх мешканців відключених квартир, про що їх було поінформовано. Представники газової служби шість разів виїжджали для запуску газу, але мешканці квартир не зібралися. Востаннє запуск газу планувався 15 липня о 9.30, але ситуація повторилася. Мешканці квартир № 34, 53, 72, 91, 129 не з’явилися в зазначений час. Відповідно до норм чинного законодавства та існуючих правил безпеки, подача газу в інший спосіб неможлива через непередбачувані наслідки при його витоках. Запуск газу в багатоповерхових житлових будинках може відбутися лише за умови присутності всіх мешканців відключених квартир.

 

Коментувати