Місцева влада може скасувати податок на нерухомість

0

Ставки податку на нерухомість в Україні можуть самостійно встановлюватися або зовсім скасовуватися органами місцевого самоврядування.

 

Відповідне рішення закріплене в Законі України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році”, який вносить зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки і вступив в силу з 1 січня 2016 року, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

 

“Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, створених відповідно до закону і перспективним планом формування територій громад в залежності від місця розташування (зональності) і типів таких об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 ПКУ) “, – йдеться в повідомленні УКРІНФОРМ.

 

Одночасно пунктом 7 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону №909 рекомендовано органам місцевого самоврядування в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом переглянути прийняті на 2016 рік рішення про встановлення місцевих податків і зборів, визначених статтею 10 ПКУ.

 

Разом з тим, пунктом 4 розділу ІІ “Прикінцеві положення “Закону №909 передбачено, що в 2016 році з прийнятими рішеннями органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ і законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

 

Коментувати