“Непрозорі” торги зі “СпецЕко” або як знову прикарманити кошти – Горішні Плавні

0

6 травня КП “СпецЕко” замовило тендер на суму 1 784 705 гривень на капітальний ремонт власного паркану по стороні вул. Соборна. 

Але ця вартість приблизна або взагалі зовсім не приблизна, бо остаточна домовленість за ціну та роботу котру буде покривати ця ціна, буде проводитись за стінами кабінетів керівництва комунального підприємства, про що вони відкрито заявляють у тендерних документах які є вільному “прозорому” доступі.

Навіть з проектом ремонту ознайомитись без відома керівництва не вдасться.

Тобто з 6 по 26 травня у бажаючих виконати дане замовлення є можливість самостійно приїхати до “СпецЕко” та домовитись на пряму, а на аукціон подати пропозицію за вже домовленою вартістю, бо кінцевий термін подання пропозицій саме 26 травня.

Аналіз відкритої інформації даного замовлення дає можливість припустити вірогідність корумпованості та нечесного витрачання громадських грошей, адже у розділі щодо фінансування проекту ремонту, не вказано конкретного джерела надходження фінансів.

Про все, як кажуть, домовляться на місцях. А те що дана пропозиція може вважатися дискримінаційною, нікого не хвилює.  Деяка інформація про ДИСКРИМІНАЦІЙНУ вимогу документації щодо надання в складі тендерної пропозиції розрахунку договірної ціни. Яка вказана у п. 6, 2) (скріншот документу).

Кілька разів така вимога оскаржувалась до Колегії та майже у всіх випадках рішення було прийнято на користь скаржників.

Колегія зобов’язувала замовників вносити зміни до тендерної документації з причин того, що остання не передбачала порядку завантаження документів пропозиції, що могло призвести до завантаження файлу до так званої “відкритої частини”.

Як наслідок по “європейським торгам”, де спочатку розкривається частина пропозиції (“відкрита частина”), а вже перед самим початком аукціону стають доступними для перегляду ціни учасників (без їх ідентифікації), разом з “відкритою частиною” може розкритись та бути доступною замовнику, конкурентам та іншим бажаючим цінова пропозиція учасника.

Зазначене є порушенням ст. 27 Закону України “Про публічні закупівлі”, та може мати наслідком відміну процедури закупівлі з причин неможливості виправлення порушення порядку розкриття інформації.

Звичайно, такий результат у вигляді відміни процедури прямо впливає на права учасників, які, готуючись до тендеру, зібрали цілу низку документів та інформації, витратили час та кошти, однак не змогли позмагатись за перемогу у зв’язку з незалежними від них обставинами.

 

Коментувати