Обережно: агресивні собаки у Горішніх Плавнях!

1

8 серпня в приймальне відділення міської лікарні звернулося двоє жителів Горішніх Плавнів, які були укушені невідомими собаками.

Як повідомили в приймальному відділенні, у 78-річного пенсіонера медпрацівники зафіксували сім укушених ран гомілки. З його слів, на нього напала собака в районі одного з гаражних кооперативів о пів на п’яту вечора.

У другому випадку постраждала 73-річна жінка, її покусала собака в районі зупинки «Південний» о шостій годині вечора. У неї – укушена рана правого стегна. Так як тварини невідомі і спостереження за ними, швидше за все, неможливо.

Медпрацівники вирішують питання про призначення їм щеплень проти сказу. До лікувальних установ міста вакцина проти цього небезпечного захворювання надійшла минулого тижня.

Поради:

Усі знають, що собака — друг людини. Але навіть найдружелюбніший собака часом буває не в настрої.

Як уникнути сутички з собакою, що втратив почуття гумору?

  1. Не ставай ініціатором конфлікту з незнайомим собакою. Навіть найсерйозніший пес не кидається на людину першим. Собаки не вміють говорити «Добрий день!», не користуються виделкою і ножем, але в них є свій етикет. Минаючи агресивно настроєного собаку, не можна пильно дивитися йому в очі і усміхатися. По-собачому це означає показувати зуби і вихвалятися силою. Краще у такому випадку поводитися скромно. Бо раптом собаці захочеться перевірити твої бійцівські якості?
  2. Не біжи, не втікай. Повернися до собаки обличчям, не допускай, щоб він підійшов до тебе збоку чи ззаду. Поспостерігай за котами — вони цей прийом виконують на п’ятірку.
  3. Не замахуйся на собаку і не кричи «Йди туди, звідки прийшов!». Накажи йому: «Стояти!», «Сидіти!», «Лежати». Це допоможе йому заспокоїтись і взяти себе «в лапи».
  4. Особливо небезпечний собака, що присів — він готовий стрибнути. Тоді треба захистити горло — притисни підборіддя до грудей і вистав уперед руку.
  5. Собаки не люблять, коли людина, на яку вони нападають, змінює позу. Скористайся цим. Можеш упасти на коліна чи лягти на землю долілиць і завмерти.
  6. Якщо тебе вкусив собака, промий ранку мильною водою, помаж йодом, забинтуй. Негайно звернися до лікаря, щоб зробити щеплення проти страшної хвороби — сказу. І найголовніше — не виганяй з дому свого чотириногого друга. У кожного собаки має бути хоча б один турботливий друг серед людей. І тоді, якщо в нього на серці «коти шкребти-муть», він не псуватиме одяг і настрій першому ліпшому перехожому.

Пам’ятай! У собаки є зуби…

1 коментар

  1. Марина on

    Если за этими собаками так трясутся волонтеры, вот пусть они и несут ответственность за то что случилось, если же нет усыплять их.У меня маленький ребёнок, и если не дай бог он от такого пострадает, я выйду с ружьём на улицу и лягут там все собаки которые будут без хозяина.И плевать я хотела на наш закон, значит собаки важнее людей, так получается???Мне тоже их жалко, я люблю собак, но всему есть придел.

Коментувати