Одним мешканцям жарко, іншим холодно. Як діяти в випадках недотримання температурних норм в квартирах – Горішні Плавні

0

Днями у соц.мережах Горішніх Плавнів зав’язалась дискусія про те що, батареї не гріють, з гарячого крана тече ледь тепла вода, а рахунки за опалення приходять величезні. 

Мешканці скаржаться на некомфортну температуру у квартирах і з питаннями, чи можна зробити перерахунок за опалення, якщо температура не відповідає нормативам.

Який норматив?

Згідно З правилами надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, температура повітря в житлових приміщеннях повинна бути не менше + 18 ° С (+ 20 ° С – в кутових кімнатах). Ця температура, на думку фахівців, забезпечує нормальне функціонування і терморегуляцію організму людини. І хоча для більшості людей найбільш сприятлива температура – + 20 … + 22 ° С, але наполягати на забезпеченні такого мікроклімату мешканці не мають права.

Кому скаржитися, якщо температурний норматив не дотримується?

В першу чергу мешканцям необхідно з’ясувати, чи є в їхньому будинку людина, яка відповідає за температурний режим. Найчастіше відповідальна людина обирається на загальних зборах власниками квартир. Якщо ж таких зборів не було, тоді житель може звернутися до відділу теплової інспекції КВП “Теплоенерго”. Комісія має провести необхідні виміри, якщо температура нижче норми, буде вжито необхідних заходів. (Начальник відділу теплової інспекції Салмін Дмитро Вікторович 067-5792751)

Якщо мешканці не згодні з рішенням комісії, можна наполягати на проведенні повторного обстеження.

Якщо температура в квартирі нижче норми, хто відповідальний за забезпечення якісного опалення?

Відповідальною за опалення є КВП “Теплоенерго” так як постачає тепло 85,5% побутових споживачів міста. Але всі ситуації індивідуальні. Іноді в деяких квартирах будинку температура в нормі, в деяких ні. Буває, що ситуацію рятує елементарне розповітрювання системи. Також велике значення має стан віконних рам, щільність прилягання дверей, надмірне продування через щілини, які ведуть до тепловтрат.

Якщо в одній з квартир холодно, а в інших тепло, це може говорити про розбалансування системи опалення. При цьому відрегулювати систему неможливо, потрібна повна заміна комунікацій, що не входить в суму тарифу.

Як бути жителям в такому випадку?

Всі рішення про проведення великих ремонтних робіт в будинку приймають власники квартир. Якщо мешканці вирішать, що їм потрібен капітальний ремонт тепломереж, вони можуть прийняти рішення накопичити певну суму на реновацію. На збори жителів можна запросити менеджера компанії, що управляє, який допоможе жителям правильно оформити договір, включивши ремонтні накопичення в тариф. При цьому важливо не забути про пріоритетність робіт. Може виявитися, що спочатку важливіше відремонтувати покрівлю, а лише потім опалення.

Клієнти часто вважають, що управляюча компанія відмовляється від виконання робіт з балансування системи опалення, посилаючись на необхідність капремонту. Як мешканцям дізнатися, через що у квартирах холодно?

Балансування опалювальної системи можливо тільки в разі цілісності й працездатності запірної арматури. З огляду на те що 70% житлофонду побудовано ще в радянський час, коли така арматура взагалі не встановлювалася, відрегулювати опалення в будинках просто неможливо. До того ж балансування стояків не завжди призводить до покращення опалення квартир. При необхідності мешканці можуть спуститися в підвал і спільно з представниками керуючої компанії обстежити стан теплового вузла.

Недостатньо прогріватися батареї також можуть і внаслідок засмічення. У більшості житлових будинків вода, що містить в собі суміші солей кальцію, магнію і навіть мул, циркулює в замкнутій системі. Всі ці домішки з роками накопичуються на стінках труб, радіаторів та котлів, знижуючи теплопередачу між водою і металевою поверхнею.

Бувають і зворотні випадки, коли мешканці скаржаться на перетопи, коли у квартирі жарко. При цьому, зазначається, якщо забезпечення нижньої температурної межi чітко визначено нормативами, то відслідковувати перевищення температури обслуговуючі організації не зобов’язані.

Слід пам’ятати, що власники квартир, проголосувавши на загальних зборах, можуть самі визначати режим опалення.

 

Коментувати