Паркове озеро Горішніх Плавнів чи Міський Сад Кременчука. Чия культурна пам’ятка дорожча.

0

У жителів та гостей міста часто виникає питання, чому Паркове озеро у Горішніх Плавнях таке занедбане, невже у міста не вистачає грошей щоб навести лад на озері.

Звичайно перед виборами міський голова на “своєму” телеканалі афішує й хвалиться про те, які роботи зараз ведуться, і зариблення і доріжка і підживлення річковою водою і тому подібне. Невже міській владі потрібен привід, такий як місцеві вибори, щоб зробити бодай щось.

Тож давайте порівняємо подібний культурно-природничий об’єкт м.Кременчука “Міський Сад” та “Паркове озеро” м.Горішні Плавні, зі сторони фінансів, затраченого часу та результату.

Отже по порядку: «Міський сад» місце дуже старе і створено було руками людини ще у 70 роках XVIII століття. Змінювалися назви, призначення і звісно ж власники.

У радянські часи його використовували для промислового процесу місцевої теплової електростанції: спочатку забирали воду для охолодження турбін, потім скидали в озеро вже гарячу. Тому в народі ця водойма отримала назву “Гарячка”. Коли стара електростанція перестала працювати, потреба у ставку-охолоджувачі відпала. Озеро замулювалося і заростало очеретом.

У 2012 році озеро перейшло у власність міста та стало йменуватися “Комунальний заклад куль­тури і відпочинку “Міський Сад” . Комплексна реставрація парку почалася з чистки озера та укріплення його берегів, слідом почали естетично облаштовувати та наповнювати живністю. Лавки, доріжки, альтанка, газони, лебеді, черепахи, риби, качки та навіть чапля. Ну все є! Тобто, зробили та забули, як кажуть (утримувати в належному стані звісно ж не забувають-ред.) Видатки на благоустрій відносно не великі, 2 178 000 грн., починаючи з 2017 року.

Всі раді, і містяни і гості і місто свое “обличчя” не втрачає. 

Тепер про нас: Паркове озеро, що біля Свято-Миколаївського Собору, одна із головних перлин у Горішніх Плавнях. Його створили 57 років тому. Це одне із улюблених місць відпочинку місцевих мешканців і кожен мешканець знає як воно виглядає.

Так, так, наше Паркове озеро, культурна пам’ятка, місце відпочинку та релаксу, виглядає ніяк! Воно немає “обличчя”, не радує око, а коштує це, ніяк, 23 009 341 грн., Починаючи з 2017 року на нього витратили чи на ньому заробили (незрозуміло)  більше 20 млн.,грн…

Коли в інтернеті даєш запит “Паркове озеро Горішні Плавні” не побачиш ні розвитку, ні змін, ні історії, а лише безкінечні тендери.

Три роки торгів, величезні суми, а видимий результат відсутній! Ось і відповідь на питання, у міста є кошти на реконструкцію та благоустрій озера, тільки ними розпоряджається влада у котрої немає совісті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментувати