«По газонах не ходити»: до Горішніх Плавнів повертається «совок»

0

«Гуляла з дитиною…Натрапила на ці найжахливіші таблички, мовляв не можна ходити по газонах, які особисто для мене знаходяться за межею здорового глузду. Водопад класна річ, але дуже небезпечні каміння. Крається серце, адже діти бігають по слизькому камінню та з легкістю можуть сильно травмуватись» – ділиться своїми враженнями горішньоплавнянка стосовно нового скверу, що біля центрального ринку.

Авжеж, прекрасні газони, на яких так і тягне в спекотний день пограти з дитиною, влаштувати пікнік або просто почитати книгу був «прикрашений» табличками про те, що ступати на нього простим смертним забороняється!

Питається – чому? Чому не можна, власне кажучи, ходити по цій чудовій травичці? Що за рабський менталітет, чому прогулянка по скверу повинна проходити строго в рамках асфальтованих доріжок, розпечених сонцем?

Ні для кого не секрет, що в розвинених країнах такого немає. Там відпочинок на траві – само собою зрозуміле дозвілля. Адже чому роботяга, який 8 годин стирчить в офісі не може подихати свіжим повітрям пів годинки, злившись хоч таким чином з природою?

Не менш чудова річ – спортивні ігри на траві. Як для дітей, так і для дорослих: фрісбі, догонялки. Придумувати і перераховувати їх можна годинами. Всі вони дозволяють хоч трохи проявити активність в століття технологій, коли так важливо позбуватися від малорухливого способу життя. І це нікому не шкодить, якщо звичайно діти не стрибають на голову чужим людям.

Як це не парадоксально, але також величезна кількість людей радянського виховання просто таки агресивно налаштовані проти такого дозвілля, вважаючи що в парках ходити потрібно строго по доріжках, сидіти тільки на лавочках, а відпочивати їздити на природу. І якщо не заробив на це грошей чи ні часу – потрібно прикувати себе ланцюгами в чотирьох стінах і нікуди не виходити.

Природно, потрібно залишатися в рамках пристойності. Не варто влаштовувати пиятики з друзями і взагалі розпивати тут спиртні напої або диміти сигаретами. Корисно буде також влаштувати невеличкий пікнік: можна привезти з собою бутерброди, булочки і воду, а потім прибрати за собою.

В підсумку додамо, що заборона на ходіння по газонах – одна з найгеніальніших дурниць, які прийшли до нас з радянського минулого. Громадянам потрібно пояснити, як потрібно себе вести і не смітити. Що можна і що не можна робити в паркових зонах і зонах відпочинку Горішніх Плавнів, але забороняти ходити і сидіти на газонах – великий маразм.

Коментувати