Розпочалась літньо-осіння заборона на вилов раків

0

З метою збереження та охорони популяції раків з 1 серпня по 30 вересня в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов раків.

Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись – залежно від погодних умов. Про це повідомляє Держрибагентство.

Тому відповідно до «Правил любительського і спортивного рибальства» з метою охорони природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Полтаварибоохорона встановлено термін заборони на лов (добування) раків у зв’язку з їх линькою з 25 серпня по 30 вересня 2016 року.

У зазначений час відбувається період другої линьки раків. Вона триває від кількох годин до доби. Проте, період формування та зміцнення нового панцира – 1-1,5 місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.

За порушення правил рибальства браконьєрам загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого коливається від 34 до 680 гривень.

Крім того, за кожен екземпляр виловлених раків доведеться заплатити 25,5 гривень компенсації.

Нагадуємо, що після закінчення терміну заборони на вилов раків рибалці за добу дозволяється виловити не більше 30 шт. Забороняється ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

До уваги небайдужих громадян!

В разі виявлення фактів порушення «Правил любительського та спортивного рибальства», а саме незаконного лову раків в період їх заборони на водоймах Полтавської області, просимо повідомляти до управління Полтаварибоохорони за телефоном «гарячої» лінії (05366) 3-82- 91, електронною поштою : poltavaryboohorona@ gmail.com або за адресою: м. Кременчук вул. Флотська,4.

 

Коментувати