Що стоїть за пожежею на міському полігоні твердих побутових відходів

0

Навесні 2019 року у Горішніх Плавнях хотіли розпочати реорганізацію полігону твердих побутових відходів. Але щось пішло не за планом і днями полігон горів. 

А зараз по порядку. У 2018 році був розроблений проєкт вартістю 1 259 млн.грн., який передбачав реконструкцію існуючого звалища твердих побутових відходів з облаштуванням сортувальної лінії, тобто переробку сміття і виробництво RDF-палива.  Оскільки це дороговартісний проєкт загалом 237 млн грн., на який у міському бюджеті грошей не вистачало, велись пошуки інвестора та переговори з іноземними банками про кредит. У минулому 2019 році Горішні Плавні звернулися за підтримкою до обласного бюджету, на умові співфінансування,однак у відкритих даних немає жодного документу про те, чи надав обласний бюджет гроші на цей проєкт. Але це не завадило міській раді Горішніх Плавнів профінансувати першу чергу будівництва, виділивши 10 млн грн., і не зробити нічого.

На разі ми бачимо що з того року не виконано нічого.

Мало того, даний полігон зроблено із порушенням стандартів розробленим управлінням Держбуду України. Згідно заборони розміщення полігонів ТПВ не допускається у зонах відвалів породи різних шахт чи збагачувальних фабрик. На виїзді з полігону повинна бути контрольно-дезінфікуюча зона, обладнана залізобетонним резервуаром для дезінфекції коліс сміттєвозів, резервуар має заповнюватись дезрозчином та тирсою. Також повинні бути обладнані не менше двох резервуарів для пожежогасіння місткістю не менше 50 куб.м. кожен. Вздовж периметру території полігону має бути огорожа, а КПП має бути оснащено воротами чи шлагбаумом. Всього цього на міському сміттєзвалищі немає.

Також зазначаємо що з 1 січня 2018 року діє заборона на захоронення ТПВ без переробки та встановлена адміністративна відповідальність за це.

Отже можливо, рівень відходів перейшов встановлену нормами межу, а порушувати закон та нести адміністративну відповідальність заплямувавши тим самим свою репутацію не хочеться, є логічне припущення що підпал був вдало спланований, адже цю подію віднесуть до надзвичайної ситуації і відповідати про порушення не прийдеться.

Бо насправді функцію “сортувальної лінії” виконують люди з тяжким соціальним положенням. Так було до розробки багатообіцяного проєкту так є і зараз.

На превеликий жаль місцева влада не дуже турбується про екологічне положення міста!

 

Коментувати