Скільки років збирати гроші на квартиру в Горішніх Плавнях?

0

Редакція «Прозорий Погляд» відштовхнулася від середньостатистичної зарплати горішньоплавнянина і дізналася, скільки років треба збирати гроші для придбання однокімнатної квартири.

Кожного року з Дня проголошення Незалежності України ціни на житло в Горішніх Плавнях та в Україні поступово підвищувалися. В 90-х власну квартиру можна було придбати за кілька тисяч доларів. Сьогодні ж ця сума збільшилась в десятки разів.

Наразі, за один квадратний метр в новобудові горішньоплавнянину необхідно викласти від 9 до 15 тисяч гривень і ціна постійно зростає.

На вторинному ринку ціни нижчі, але і ризиків «нарватися» на махінації більше. Тут за один квадратний метр житла необхідно буде викласти від 6 до 9 тисяч гривень в залежності від району розташування житла та необхідності проведення ремонтних робіт.

Найдешевша 1-кімнатна квартира в Горішніх Плавнях коштує 190 – 250 тисяч гривень, 2-кімнатна – 280 – 430 тисяч гривень, 3-кімнатна – 360 тисяч гривень і вище. Ціни на будинки в приватному секторі стартують від 1 мільйона гривень.

Згідно статистичних даних, розмір середньої місячної заробітної плати в Горішніх Плавнях, за січень–вересень 2016р. становила 6286 грн. Тому середньостатистичній людині треба понад 2,5 років відкладати увесь свій заробіток на купівлю житла.

Мінімум 4000 гривень на місяць середньостатистична сім’я витрачає на харчування. Оренда квартири на вторинному ринку – мінімум 2000 гривень. Близько 1500 гривень щомісяця – комунальні послуги. Так сім’я з доходом приблизно в 12500 тисяч гривень може відкласти на придбання квартири 4000 тисяч гривень в місяць. Таким чином, відкладати прийдеться близько 4 років.

Звичайно, цифри і розрахунки дуже приблизні, бо не враховуються інші повсякденні витрати. А постійна інфляція і здешевлення гривні по-відношенню до долара США узагалі розтягує збір грошей на квартиру до позначки у 10-15 років.

 

Коментувати