Скільки залишилось «жити» озеру у Горішніх Плавнях?

0

Улюбленим місцем відпочинку мешканців Горішніх Плавнів є Паркове озеро біля Свято-Миколаївського Собору. Розташування в центрі міста зобов’язує дбати про те, щоб тут було затишно, спокійно і чисто.

Місцева влада взялася виконувати «роботи» по озеру за «власним проектом». Ці так би мовити роботи ведуться ще з 2005 року, але з кожним роком дедалі сумніше стає дивитись, на що перетворюється озеро.

Нагадаємо, мешканці благали горішньоплавнівських чиновників врятувати це чудове місце. Була у 2016 році навіть петиція! Але, пан Биков написав багато тексту у відповіді, мовляв робота кипить – все добре!

«Роботи з благоустрою паркового озера ведуться з 2005 року. Спочатку були виконані роботи з улаштування пішохідних доріжок, встановлено освітлення, лавочки, урни, альтанки та скульптури. Потім висаджено дерева та кущі, влаштовано квітники. Згодом побудовано пандус.

Для збереження водойми від замулення водоростями, у 2009 році проведено підселення травоїдної риби до водойми (товстолобика, білого амура, дзеркального коропа). Такі риби є природними фільтрами замулених водойм, вони очищають воду від водорості. У 2015 році на парковому озері застосовано біологічний метод очищення водойми, а саме – підселення водорості хлорели. Хлорела запобігає росту синьо-зелених водоростей, насичує водойми киснем. Маючи позитивний результат минулого року, в цьому році також провели підселення хлорели у водойму.

З метою уникнення ерозійних процесів, за рахунок яких відбувається швидке руйнування берегів, що призводить до обміління та засмічення водойми, окрім того, несе загрозу для перебування людей на схилах озера, розроблено проект «Благоустрій паркового озера. Укріплення берегів». У 2009-2010 роках реалізована частина проекту, але із-за відсутності коштів роботи було призупинено.

В цьому році, проектною організацією вносяться корективи в існуючий проект, а саме:

– корегування робіт з берегоукріплення;

– розчищення озера від мулу та очерету;

– благоустрій території паркового озера, з улаштуванням зони відпочинку», – коментує міський голова Дмитро Биков.

У кінці жовтня 2018 року міський голова міста Горішні Плавні дав роз’яснення про хід реалізації щодо проекту з розчищення паркового озера.

Однак горішньоплавняни бачать як гине улюблений куточок міста.

Сьогодення страшне… Цього року як ніколи було дуже багато великої мертвої риби — товстолоб, сом, короп. Десятки дохлих коропів і сомів вагою від 5 до 15 кг!

За всю історію існування паркового озера такої масової загибелі риби ще не було.

Біля земсняраду вода у барвистих плямах від забруднення нафтопродуктами.

«Треба бити на сполох, брати проби води на забруднення, визначити причину загибелі риби, знайти і покарати винних» – це просять зробити горішньоплавняни чиновників.

Зауважимо, що на озері живуть наші чудові білосніжні лебедя. Їм також хочеться жити в чистоті.

Провести справді максимально ефективні роботи можна, адже кошти виділяються в мільйонних еквівалентах! Було б велике бажання.

Сподіваємось, що врешті-решт, ситуація буде рухатись в позитивному ключі. Озеро розквітне та оживе!

Коментувати